Neler Yeni

Bilgisayar Ekran Kartını Görmüyor

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Arkadaşlar Merhaba,

Ara ara bilgisayarı açarken sanki driver yokmuş gibi mouse hareketlerinden anlaşılıyor 2. monitöre görüntü gelmiyor, aygıt yöneticisinden kontrol ediyorum ekran kartı görünüyor ama ünlem işareti ile görünüyor.

Bilgisayar tekrar yeniden başlatınca bu sorun çözülüyor, sizce sorun ne olabilir veya normal mi ? Ekran kartı 7900 XTX.
Arkadaşlar sorun olduğunda aygıt yöneticisinden ekran kartına sağ tıkladığımda şöyle bir şey yazıyor "sorun bildirdiğinde windows bu aygıtı durdurdu kod 43)

AMD ekran kartı kullanan kişiler bu sorunun normal olduğunu söylüyorlar ama ben devamlı her bilgisayarı açtığımda kapatıp yeniden mi açacağım ? Kalıcı çözümü yok mu bunun?

Son düzenleme:

ConquerorXIV

80+ Gold
Arkadaşlar Merhaba,

Ara ara bilgisayarı açarken sanki driver yokmuş gibi mouse hareketlerinden anlaşılıyor 2. monitöre görüntü gelmiyor, aygıt yöneticisinden kontrol ediyorum ekran kartı görünüyor ama ünlem işareti ile görünüyor.

Bilgisayar tekrar yeniden başlatınca bu sorun çözülüyor, sizce sorun ne olabilir veya normal mi ? Ekran kartı 7900 XTX.
Arkadaşlar sorun olduğunda aygıt yöneticisinden ekran kartına sağ tıkladığımda şöyle bir şey yazıyor "sorun bildirdiğinde windows bu aygıtı durdurdu kod 43)

AMD ekran kartı kullanan kişiler bu sorunun normal olduğunu söylüyorlar ama ben devamlı her bilgisayarı açtığımda kapatıp yeniden mi açacağım ? Kalıcı çözümü yok mu bunun?
Ddu ile driverı sil tekrar yüklemeyi dene

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
DDU ile %100 kaldırmıyor diye biliyorum kalıntılar kalıyor sanırım. Birkaç sorum var size ekstra.
1- Driverı kaldırırken ve kurarken güvenli mod mu kullanmam gerekiyor?
2- AMD işlemci kullanıyorum onun chipset driverını silmez değil mi ?
3- DDU ekranın ekstra bir ayar yapmam gerekiyor mu default olarak ne ayar veriyosa onu kabul edip mi kaldırayım?

Son düzenleme:

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
DDU ile %100 kaldırmıyor diye biliyorum kalıntılar kalıyor sanırım. Birkaç sorum var size ekstra.
1- Güvenli modda kaldırmam gerekiyor değil mi kurarken güvenli modda mı normal modda mı kurmam gerekiyor?
3- DDU ekranın ekstra bir ayar yapmam gerekiyor mu default olarak ne ayar veriyosa onu kabul edip mi kaldırayım?
ddu ile silerken amd chipset kaldır seçeneği falan var onu seçmezsen silmez güvenli moda silmesende olur sana kalmış

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,295
İsim
Semih Boran
1- Güvenli modda kaldırmam gerekiyor değil mi kurarken güvenli modda mı normal modda mı kurmam gerekiyor?
1. Hayır, öyle bir zorunluluk yok
2. Silmez
3. Gerek yok.

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Donanımsal bir sorun olduğu yazıyor araştırdığım kadarıyla umarım değildir. Ekran kartı zaten servise gitti görüntü parazitlenmelerinden dolayı değişim kararı çıktı yine bozuksa bu sefer bitiririm orayı. :)

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Arkadaşlar bu sorun sadece bilgisayar soğuk iken yani uzun süre çalıştırmadıktan sonra oluyor ekran kartını kod 43 hatasıyla devre dışı bırakıyor yeniden başlatınca çözülüyor. Aynı sorunu yaşayan yabancı kullanıcılar var ama çözebilen yok. Nasıl çözerim bu sorunu?

Bir şey farkettim normalde herkes windows sürücü güncelleştirmelerini devre dışı bırakın demişti, bu bilgiyi görür görmez uyguladım ancak en son format attığımda interneti kesmediğim ve bu ayarı uygulamadığım için windows kendisi yüklemiş gibi görünüyor, resimde görebilirsiniz.

Sizce yeniden mi format atsam interneti keserek ? benim yüklediğim sürücü güncellemesi ile windows'un yüklediği mi çakışıyor bu yüzden mi her bilgisayarı açtığımda sorun yaşıyorum ?

Ekler

• 1708893048382.png
    1708893048382.png
    65.5 KB · Hit: 20
Son düzenleme:
Top Bottom