Neler Yeni

Bilgisayar geliştiriceğim uyar mı ??

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Merhaba. Ben bilgisayar kasamı ekran kartı işlemci ve anakart değiştirmek istiyorum şunları dizdim ama kasaya sığar mı bilmiyorum.

Anakart:
https://www.hepsiburada.com/msi-pro...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.81.5
Ekran kartı:
www.n11.com

XFX AMD Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT 309 Core Gaming RX-67XTYJFDV 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

İşlemci:
www.n11.com

Intel Core i5-13400F 2.5 GHz LGA1700 20 MB Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

Intel Core i5-13400F 2.5 GHz LGA1700 20 MB Cache 65 W İşlemci en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyatlarla n11.com'da. Kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satın al.

Bu arada işlemci için Intel düşünüyorum ve en az 8 çekirdek lazım.

kasayı buldum bu:
tr.sharkoon.com

TG4 RGB - sharkoon.com

tr.sharkoon.com
tr.sharkoon.com
satıcı sitesi bulamadım resmi site attım. Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Kasa Atx yapıda bir kasa. Sığar ancak hocam mesh yapıda bir kasa almanız ısı değerleri konusunda 5-10 dereceye kadar (abdullah abi bu tip bir video çekmişti yanlış hatırlamıyorsam böyleydi dereceler) fark ediyor.Belki biraz daha fazla. Önü Cam olan kasalar mesh yapıdakı kasalara oranla hava akımı kısıtlı olduğu için sıcaklık konusunda daha düşük performans veriyorlar. Tavsiyem tekrar dediğim gibi mesh yapıda bir kasaya yönelmeniz olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasa Atx yapıda bir kasa. Sığar ancak hocam mesh yapıda bir kasa almanız ısı değerleri konusunda 5-10 dereceye kadar (abdullah abi bu tip bir video çekmişti yanlış hatırlamıyorsam böyleydi dereceler) fark ediyor.Belki biraz daha fazla. Önü Cam olan kasalar mesh yapıdakı kasalara oranla hava akımı kısıtlı olduğu için sıcaklık konusunda daha düşük performans veriyorlar. Tavsiyem tekrar dediğim gibi mesh yapıda bir kasaya yönelmeniz olacaktır
peki kasaya ekran kartı sığar mı ? biraz büyük. eğer ciddi ısınma problemleri olursa alırım. ekran kartı ben GTX1660S kullanıyorum oyunlarda max 55 falan. yani bir de garip bir soğutma var onu da koyarım şimdi buraya. eğer önerebileceğiniz bir kasa modeli varsa önerbilirsiniz. 2 bin tl bütçe var 2k bütçeye iyi kasa yoktur pek zannetmem ama. bilmiyorum tam o kısımları.

koyulmuyomuş.

sncnalhn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Alihan Şencan
Sıfır hazır sistem al daha iyi . Zaten aynı fiyata geliyor bu ürünlerle ve 13400f biraz fazla 6700xt için gereksiz harcama olur bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
peki kasaya ekran kartı sığar mı ? biraz büyük. eğer ciddi ısınma problemleri olursa alırım. ekran kartı ben GTX1660S kullanıyorum oyunlarda max 55 falan. yani bir de garip bir soğutma var onu da koyarım şimdi buraya. eğer önerebileceğiniz bir kasa modeli varsa önerbilirsiniz. 2 bin TL bütçe var 2k bütçeye iyi kasa yoktur pek zannetmem ama. bilmiyorum tam o kısımları.
Sığacağını düşünüyorum hocam. Dediğim gibi Atx kasa bir bakayım 2 bin tl ye mesh yapıda Atx bir kasa bulabilecek miyim. Sonradan kasayı değişmek bence mantıksız olur ekstra maliyet
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.hepsiburada.com/msi-mag...OMC?magaza=TEBİLON&url_src=and-product-detail

Hocam bu kasayı kaçırmayın derim. Mesh yapıda Atx ve Tam bir fiyat performans ürünü ayrıca Msi kalitesi. Resimlerde de 3 fanlı bir ekran kartının çok rahat sığdığını göreceksiniz. Sadece 3 fanlı bir sıvı soğutma almak isterseniz belki o sığmayabilir ancak 2 fanlı soğutma gayet rahat sığıyor onun da hayli hayli iş göreceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Sıfır hazır sistem al daha iyi . Zaten aynı fiyata geliyor bu ürünlerle ve 13400f biraz fazla 6700xt için gereksiz harcama olur bence.
Kime göre neye göre fazla hocam benim çekirdek ve thread sayısı önemli benim için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Sığacağını düşünüyorum hocam. Dediğim gibi Atx kasa bir bakayım 2 bin TL ye mesh yapıda Atx bir kasa bulabilecek miyim. Sonradan kasayı değişmek bence mantıksız olur ekstra maliyet
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.hepsiburada.com/msi-mag-forge-100r-temperli-cam-2x-a-rgb-fan-120mm-fan-atx-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000RJOMC?magaza=TEBİLON&url_src=and-product-detail

Hocam bu kasayı kaçırmayın derim. Mesh yapıda Atx ve Tam bir fiyat performans ürünü ayrıca Msi kalitesi. Resimlerde de 3 fanlı bir ekran kartının çok rahat sığdığını göreceksiniz. Sadece 3 fanlı bir sıvı soğutma almak isterseniz belki o sığmayabilir ancak 2 fanlı soğutma gayet rahat sığıyor onun da hayli hayli iş göreceğini düşünüyorum.
Vallaha eyvallah reis teşekkür ederim. bu kasaya alacağım şeyler sığar dimi eminiz (anakar vs.) ? ben çok bilmiyorum benim iş donanım değil pek :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Vallaha eyvallah reis teşekkür ederim. bu kasaya alacağım şeyler sığar dimi eminiz (anakar vs.) ? ben çok bilmiyorum benim iş donanım değil pek :D
Hocam sığacağını düşünüyorum ki ilk attığım kasada 3 fanlı bir ekran kartının sığdığını gösteren resim de var. Hepsiburada linkleri zaten daha iyi bir referans isterseniz fotoğraflı yorumlara bakarak fikir edinebilirsiniz ☺️

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Hocam sığacağını düşünüyorum ki ilk attığım kasada 3 fanlı bir ekran kartının sığdığını gösteren resim de var. Hepsiburada linkleri zaten daha iyi bir referans isterseniz fotoğraflı yorumlara bakarak fikir edinebilirsiniz ☺️
Hocam son bir sorum olacaktı. benim attığım 2099 tl idi 3 saat önce şu an 2854 tl ama sinirlerim bozuldu biraz her neyse. benim şu anda ki kasamdaki ram+ssd gider dimi ram viper 2x8 2667mhz. ssd bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Hocam ben şeyden bahsediyorum benim attığım anakarta uyar dimi ssd ram ram zaten 2667mhz uyar heralde.
Ramin de uyacağını düşünüyorum çünkü 3200 mhz ram taktığında bile biostan xmp açmadığın sürece 2600 de kullanıyorsun. Tabi 3200 yada 3600 mhz olsa çok daha iyi olurdu ancak zamanla upgrade edersiniz zaten

Top Bottom