Neler Yeni

Bilgisayar ilk açıldığında 1000mb 5 dakika sonra 100mb'e düşüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
hamza ilkaya
Dostlar kaç gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum bugün eve geldim pc açar açmaz speedtest yaptığımda 540mb hız gördüm. Oh be düzelmiş dedim 5 dakika sonra sağ alttaki bağlantı işareti gitti 2 saniye sonra geri geldi speedtest yaptığımda 100mb'e düştüğünü gördüm. PC yeniden başlattım ve tekrar speedtest yaptım 540 civarı alıyordum ve 5dk sonra tekrar bağlantı saniyelik gidip geldi ve 100mb'e düştü ne yapmam gerek bilmiyorum kırıp parçalıcam şimdi bilgisayarıda modemide
Alta bıraktığım 2 resim arasında 1 dakika var 472mb indirirken bağlantı bi anda gidip 88e düşüyor.
WhatsApp Görsel 2024-05-08 saat 18.59.48_9feb6e9d.jpg
WhatsApp Görsel 2024-05-08 saat 18.59.48_f524a62a.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emre Zengin dostum senin bilgin var sanırım bu konu hakkında. bilgin yok ise forumdaki bilgili arkadaşları bu konuya etiketler misin ?

Eredun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Yasir Yaşar
Yüksek ihtimalle anakart veya ethernet kablonla alakalıdır. Kullandığın modelleri yazarsan daha kolay cevap bulursun. Ben de b450m s2h anakartımda uzun süre aynı sorunu yaşamıştım, ethernet kartımı değiştirince düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
hamza ilkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yüksek ihtimalle anakart veya ethernet kablonla alakalıdır. Kullandığın modelleri yazarsan daha kolay cevap bulursun. Ben de b450m s2h anakartımda uzun süre aynı sorunu yaşamıştım, ethernet kartımı değiştirince düzeldi.
Hocam b450m A-pro max kablo yada anakartla alaklı bir problem değil. Format attıktan sonra böyle oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
hamza ilkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ethernet sürücünü güncelledin mi son sürümü indir tekrar kursana bi
dostum güncelledim ama acaba farklı sürücüdemi sıkıntı var yada benmi yanlış indiriyorum anakart modeli msı b450m A-pro max rica etsem hangisini indirmem gerektiğine bakar mısın.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Sercan GÖKALP
dostum güncelledim ama acaba farklı sürücüdemi sıkıntı var yada benmi yanlış indiriyorum anakart modeli msı b450m A-pro max rica etsem hangisini indirmem gerektiğine bakar mısın.
Şu an bakamam ama bence şöyle yap bir eski sürümü indir dene sonra tekrar en yeni olanı indir

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
koray canpolat
vpn yapıp denedin mi ya da sabit bi ip verip dene derim ve dns ayarı gir

sueyda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sueda
Aynı sorunu yaşıyordum amerika sunucunu kullan dedim steamdan düzeldi

Dostlar kaç gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum bugün eve geldim pc açar açmaz speedtest yaptığımda 540mb hız gördüm. Oh be düzelmiş dedim 5 dakika sonra sağ alttaki bağlantı işareti gitti 2 saniye sonra geri geldi speedtest yaptığımda 100mb'e düştüğünü gördüm. PC yeniden başlattım ve tekrar speedtest yaptım 540 civarı alıyordum ve 5dk sonra tekrar bağlantı saniyelik gidip geldi ve 100mb'e düştü ne yapmam gerek bilmiyorum kırıp parçalıcam şimdi bilgisayarıda modemide
Alta bıraktığım 2 resim arasında 1 dakika var 472mb indirirken bağlantı bi anda gidip 88e düşüyor.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

@Emre Zengin dostum senin bilgin var sanırım bu konu hakkında. bilgin yok ise forumdaki bilgili arkadaşları bu konuya etiketler misin ?
Steam throttle uyguluyor 400-600 arası bende. Daha aşağı düşmesi ise internet sağlayıcından kaynaklanıyor olabilir eğer tüm indirme bölgelerinde hız böyleyse

İkisi de değilse ssd kaynaklı olabilir.

Kejdurapa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Yılmaz
Önce sorunu Bilgisayarda değil modem de ve kablolarda ara belki şansına arıza format zamanına denk geldi
Öncelikle modemin yanında telefonla bi speedteste gir olması gerektiği hızı aralıksız alıyor mu 5 dakikada bir test et sonra başka bir bilgisayarı mümkünse bi laptop bul onu 1 metrelik ethernet kablosu ile bağla öyle test et eğer sorun yoksa bu yer masaüstüne bağladığın enternet kablosunu laptoba bağla öyle bi test et.

Buraya kadar hiç bi sorun yoksa masaüstünde önce bi bios'un güncel olup olmadığına bak sonra chipset sürücünü güncelle ve eski bi ethernet sürücüsü kur tekrar test et iyi sonuç vermezse bu kez güncellemeyi kaldır veya fabrika ayarlarına dön gibi bi seçenek ara tekrar test et ve güncel bi ethernet sürücüsü kur.

Unutmadan ethernet sürücüsünün güncel versiyonunu önceden indir bi aksilik olur belki bağlantın hiç olmaz kenarda dursun.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,546
İsim
Heath Ledger

2.15 ten sonraki komutları uygulayıp pc ye reset atabilir misiniz?

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Sercan GÖKALP
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Naptın çözebildin mi

Top Bottom