Neler Yeni

Hazır sistem içersinde gelen Windows güvenli mi

emre_ç

80+
Arkadaşlar 2 ay önce bir hazır sistem topladım içinde Windows 10 Enterprise geldi bende internetten key aldım 40tl ye etkinleştirmiş oldum Windows u ileride bir sıkıntı yaşar mıyım ve güvenli midir şuan da bu sistem

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,103
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
Güvenilir. İlk aldığımda gelen windowsu sıfırlamadan kullandım hiç bir sıkıntı da yaşamadım açıkcası.
(Sıfırlamaya üşendim)

emre_ç

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güvenilir. İlk aldığımda gelen windowsu sıfırlamadan kullandım hiç bir sıkıntı da yaşamadım açıkcası.
(Sıfırlamaya üşendim)
Key satın alıp doğrulama yapmamda herhangi bir sorun oluşturmaz demi hocam şuan sıkıntısız kullanıyorum da bir kaç yerde Enterprise sürümü şirket sürümü PC ye uzaktan erişim vs olabilir diye duydum Emin olamadım

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,103
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
Key satın alıp doğrulama yapmamda herhangi bir sorun oluşturmaz demi hocam şuan sıkıntısız kullanıyorum da bir kaç yerde Enterprise sürümü şirket sürümü PC ye uzaktan erişim vs olabilir diye duydum Emin olamadım
Hocam uzaktan erişime siz izin vermediğiniz sürece bir şey olmaz zaten. Eğer içiniz rahat etmiyorsa:

Sürüm farklılıkları.
Windows 10 Home
  • Home sürümünün amacı en temel seviye kullanıcı için diyebiliriz. Home sürümünün içinde kurumsal özellikler yoktur bu yüzden performans olarak sizi tatmin edecektir. Oyun amaçlı veya belirli dar basit amaçlar için kurulması gereken sürüm Home sürümüdür.
Windows 10 Pro
  • Pro sürümü daha çok ufak çaplı işletmeler ve kurumlar için hazırlanmıştır. Home sürümünün tüm özelliklerini ve ek olarak kurumsal özellikleri içerir. Geçmişten gelen hatalardan biri sürekli Pro kurun, Pro en iyi sürüm gibi söylemler. Normal bir kullanıcının ihtiyacını karşılayacak neredeyse her şey Home sürümünde mevcuttur. Gereksiz yere ek özellikleri kurmanın bir anlamı yoktur.
Windows 10 Enterprise
  • Enterprise sürümü büyük işletmeler ve kurumlar için hazırlanmış bir sürümdür. Pro sürümünün tüm özelliklerini barındırır. Ek olarak BT'ye yönelik içerikleri mevcuttur.
Windows 10 Education
  • Education üniversiteler, okullar ve kolejler için hazırlanmış sürümdür. Enterprise'in tüm özelliklerine sahiptir. Okullar için kendi içerisinde avantajları vardır.
Dikkat: Kurulu bir sürümü başka sürümle değiştireceksen veri kayıpları olabilir.
O yüzden tamamen temiz kurulum yapman daha iyi olur hocam. Depoladığın uygulamaları ve verileri bulut dosyaya aktar veya ikinci diskine aktarıp tamamen sıfırla istersen windowsu.

emre_ç

80+
Hocam uzaktan erişime siz izin vermediğiniz sürece bir şey olmaz zaten. Eğer içiniz rahat etmiyorsa:

Sürüm farklılıkları.
Windows 10 Home
  • Home sürümünün amacı en temel seviye kullanıcı için diyebiliriz. Home sürümünün içinde kurumsal özellikler yoktur bu yüzden performans olarak sizi tatmin edecektir. Oyun amaçlı veya belirli dar basit amaçlar için kurulması gereken sürüm Home sürümüdür.
Windows 10 Pro
  • Pro sürümü daha çok ufak çaplı işletmeler ve kurumlar için hazırlanmıştır. Home sürümünün tüm özelliklerini ve ek olarak kurumsal özellikleri içerir. Geçmişten gelen hatalardan biri sürekli Pro kurun, Pro en iyi sürüm gibi söylemler. Normal bir kullanıcının ihtiyacını karşılayacak neredeyse her şey Home sürümünde mevcuttur. Gereksiz yere ek özellikleri kurmanın bir anlamı yoktur.
Windows 10 Enterprise
  • Enterprise sürümü büyük işletmeler ve kurumlar için hazırlanmış bir sürümdür. Pro sürümünün tüm özelliklerini barındırır. Ek olarak BT'ye yönelik içerikleri mevcuttur.
Windows 10 Education
  • Education üniversiteler, okullar ve kolejler için hazırlanmış sürümdür. Enterprise'in tüm özelliklerine sahiptir. Okullar için kendi içerisinde avantajları vardır.
Dikkat: Kurulu bir sürümü başka sürümle değiştireceksen veri kayıpları olabilir.
O yüzden tamamen temiz kurulum yapman daha iyi olur hocam. Depoladığın uygulamaları ve verileri bulut dosyaya aktar veya ikinci diskine aktarıp tamamen sıfırla istersen windowsu.
Teşekkürler hocam

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
An10im1i
Arkadaşlar 2 ay önce bir hazır sistem topladım içinde Windows 10 Enterprise geldi bende internetten key aldım 40tl ye etkinleştirmiş oldum Windows u ileride bir sıkıntı yaşar mıyım ve güvenli midir şuan da bu sistem
1 kimseye güvenme...
2 temiz kurulum yap
3 pro tercih et
4 yeni admin hesabı aç diğerini yoket
5 grup politikasından sınırsız erişimli hesapların girişlerini kapat
6 RCE ve paylaşımları uzak masaüstü yardımı ve asistanı kapat
7 kaliteli antivirüs kur
8 kaliteli antispyware kur
9 kaliteli güvenlik duvarı kur
10 kaliteli gözlem araçları kur (ağ kullanımı, açık portlar,arp, son aktiviteler, son işlemlerin gözlenmesi )
11 sertifikası olmayan veya taklit olan ürünlere yönetici yetkisi verme (UAC açık olsun, Fidye koruması aktifleştirdiğin bir kurtarma klasörün olsun, driver yedeği ve önemli dosyalar sadece içerisine program kurmamaya çalış ve tarama yetkisini defender dışında verme.)
12 Defender'a defender'ı taratma
liste uzun özetle...

zero trust kavramını araştır ve benimse...

Son düzenleme:

emre_ç

80+
1 kimseye güvenme...
2 temiz kurulum yap
3 pro tercih et
4 yeni admin hesabı aç diğerini yoket
5 grup politikasından sınırsız erişimli hesapların girişlerini kapat
6 RCE ve paylaşımları uzak masaüstü yardımı ve asistanı kapat
7 kaliteli antivirüs kur
8 kaliteli antispyware kur
9 kaliteli güvenlik duvarı kur
10 kaliteli gözlem araçları kur (ağ kullanımı, açık portlar,arp, son aktiviteler, son işlemlerin gözlenmesi )
11 sertifikası olmayan veya taklit olan ürünlere yönetici yetkisi verme

zero trust kavramını araştır ve benimse...
hocam sağolun

Rotlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Barış Zorbek
Güvenmiyorsanız microsoft sitesinden indirip tekrar kurun. Cüzi miktarlara aktivasyon kodu satın alabilir ve aktifleştirebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,091
Üyeler
142,853
Son üye
basriii
Top Bottom