Neler Yeni

Bilgisayar ısıdan kapanıyor (işlemci)

ExorenN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Batu Tansel
Merhabalar 1 saat oyunun ardından bilgisayarım işlemcim aşırı ısındığı için kapanıyor bilgisayarımı temizledim termal macun değişimi yaptım kaliteli bir macun kullandım stok soğutucu var kasanın kapağı açık olsa dahi çok ısınıp kapanıyor ne yapabilirim? aklımda bir sıvı soğutucu satın almak var bu iyi midir yoksa bu fiyat bandında daha iyisi varmıdır? https://www.vatanbilgisayar.com/coo...-v2-120mmx2-rgb-led-sivi-sogutma-sistemi.html fiyatıda mükemmel üzerine rgb soğutma performansı nasıldır bilmem.

ExorenN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Batu Tansel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar 1 saat oyunun ardından bilgisayarım işlemcim aşırı ısındığı için kapanıyor bilgisayarımı temizledim termal macun değişimi yaptım kaliteli bir macun kullandım stok soğutucu var kasanın kapağı açık olsa dahi çok ısınıp kapanıyor ne yapabilirim? aklımda bir sıvı soğutucu satın almak var bu iyi midir yoksa bu fiyat bandında daha iyisi varmıdır? https://www.vatanbilgisayar.com/coo...-v2-120mmx2-rgb-led-sivi-sogutma-sistemi.html fiyatıda mükemmel üzerine rgb soğutma performansı nasıldır bilmem.
Ryzen 3 3100 yazmayı unutmuşum bi an stresten :F

ExorenN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Batu Tansel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,565
İsim
Hakan

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
bu soğutucu daha mı iyidir anlayamadım sıvı soğutmayla hava soğutma kıyaslamak bana tuhaf geldi
O hava soğutma çoğu 240mm soğutucuyu eritiyor.

bak hava soğutma 360mm soğutma kadar soğutma sağlıyor.(Burada olan soğutma çöp)

JumboG4rid3s

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
ömer faruk
İlgilendiği Kategoriler
ZORT
kaliteli bir hava soğutucu alırsanız buz gibi olur işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu işlemciye 500 tl lik bir soğutucaya bile gerek yok bence t6 ultra yeterli olur

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,565
İsim
Hakan
kaliteli bir hava soğutucu alırsanız buz gibi olur işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu işlemciye 500 TL lik bir soğutucaya bile gerek yok bence t6 ultra yeterli olur
Rainbow gerekmiyorsa T6 daha iyi olur, T6 ULTRA fanları fazla sesli

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Herhangi Bir O.C Varmı Bıosdan Veya Ryzen Master Gibi Uygulamalarla Normal Şartlarda İşlemci Sıcaklığa Bağlı Olarak Frekansını Düşürür Ve Kendini Belirli Bir Sıcaklıkta Tutmaya Çalışır Stock Fan Normal Şartlar'da Yeterlidir Aynı İşlemci Bende'de Var Stock Soğutucuyla Default Ayarlar'da Max Oyunlar'da 75 Derece'de Çalışıyor.
Sıvı Soğutma İstiyorsan SS PF240

Top Bottom