Neler Yeni

Bilgisayar kapanınca açılmıyor temas edince resetliyor

Foreus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ramazan Erdoğuş
Merhabalar hızla sorunumdan bahsediyim. Şöyle ki bilgisayar uzunca bir süre sorun yaşatmazken bir anda oyunlarda kendini resetliyor çöküyor bazenleri ise masaya çarpınca reset atıyor bazen ise hiç açılmıyor. Anakart kablosu söktüm açıldı ancak ikinciye oldu bu sefer rami de sök takta oldu, bir daha olunca ikisini de yaptım olmadı bu sefer bios pili söktüm oldu. Son seferde artık uzunca bekledim açtım kapattım bir şeyler denedim ettim o oldu bu oldu bir şekilde açıldı. Ne yapıcam bilemiyorum artık.
Bir başka sorunum da şu oyunlarda bilgisayar sürekli çöküyor performans moduna alıyorum çöküyor kalite alıyorum daha az da olsa bazen çöküyor.
Sistem özellikleri:
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram x2
MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)
MSI Geforce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
AMD RYZEN 5 3500X 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci

TİTAN.

80+ Platinum
Merhabalar hızla sorunumdan bahsediyim. Şöyle ki bilgisayar uzunca bir süre sorun yaşatmazken bir anda oyunlarda kendini resetliyor çöküyor bazenleri ise masaya çarpınca reset atıyor bazen ise hiç açılmıyor. Anakart kablosu söktüm açıldı ancak ikinciye oldu bu sefer rami de sök takta oldu, bir daha olunca ikisini de yaptım olmadı bu sefer bios pili söktüm oldu. Son seferde artık uzunca bekledim açtım kapattım bir şeyler denedim ettim o oldu bu oldu bir şekilde açıldı. Ne yapıcam bilemiyorum artık.
Bir başka sorunum da şu oyunlarda bilgisayar sürekli çöküyor performans moduna alıyorum çöküyor kalite alıyorum daha az da olsa bazen çöküyor.
Sistem özellikleri:
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram x2
MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5 SSD (550MB Okuma / 500MB Yazma)
MSI Geforce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
AMD RYZEN 5 3500X 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
PSU hangi marka model

Top Bottom