Neler Yeni

Bilgisayar kasası, anakart, işlemci tavsiye

KBL1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KBL1
Elraenn değilmim 90 fps hikaye oyununa gerek yok. zaten çok zamanım olmuyor en genellikle fps oyuncusuyum. valorantta 400+ FPS veriyor ve öyle bir monitör yok. Kısacası ekrankartını yükseltmeye ihtiyacım yok ama sen bana PSU önerebilirmisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman en kötü ikinci el 3090 alın.İnanın bana 3070ti 15k'ya değmez.
Kuzenim satıyor 3080 ama 17 k vereceğini söyledi ve yine o kadar para yok.

Phanzox

80+ Silver
Elraenn değilmim 90 fps hikaye oyununa gerek yok. zaten çok zamanım olmuyor en genellikle fps oyuncusuyum. valorantta 400+ FPS veriyor ve öyle bir monitör yok. Kısacası ekrankartını yükseltmeye ihtiyacım yok ama sen bana PSU önerebilirmisin

Kuzenim satıyor 3080 ama 17 k vereceğini söyledi ve yine o kadar para yok.
Hocam siz en iyisi 10dk bekleyin size sistem toplayıp atıcam buraya bütçeniz 32-33k değil mi?

KBL1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KBL1
Hocam siz en iyisi 10dk bekleyin size sistem toplayıp atıcam buraya bütçeniz 32-33k değil mi?
evet, 35 de olabilir ama tabi ucuz işime gelir.

Hocam daha nasıl bir sistem bulmalıyım? Herşeyi iyi brşey seçmeye çalıştım ama lütfen 2. el atma.

Phanzox

80+ Silver
evet, 35 de olabilir ama tabi ucuz işime gelir.

Hocam daha nasıl bir sistem bulmalıyım? Herşeyi iyi brşey seçmeye çalıştım ama lütfen 2. el atma.
İşlemci:
Anakart:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Kasa:
Psu:
Toplam 34k civarı yapıyor kalan para ile soğurucu alabilirsiniz.Şunları ekliyim 5800x3d oyun performansında 5900x'den önde ayrıca illa 4070ti al dememin sebebi nvida rtx3xxx serisine dlss3.0 getirmicek olması.

KBL1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KBL1
İşlemci:
Anakart:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Kasa:
Psu:
Toplam 34k civarı yapıyor kalan para ile soğurucu alabilirsiniz.Şunları ekliyim 5800x3d oyun performansında 5900x'den önde ayrıca illa 4070ti al dememin sebebi nvida rtx3xxx serisine dlss3.0 getirmicek olması.
İşlemci Düşük kalmış ekrankartının yanında. işlemciden kısmışsın ama benim sistemden pek bir farkı yok.

SSD nin okuma yazma hızına baktınmı? SSD sadece 1 tb olması gerekmiyor. Benim seçtiğimin okuma yazma hızı 7k 6k.

Phanzox

80+ Silver
İşlemci Düşük kalmış ekrankartının yanında. işlemciden kısmışsın ama benim sistemden pek bir farkı yok.
Hocam nereye kısmışım:)
Fark yok dediğiniz ekran kartı ve işlemci oyun konusunda daha performanslı

KBL1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KBL1
ssd düşük. İşlemci darboğaz yapabilir. ikisindende en iyi performansı almak istiyorum hem yayın da açacaüım. işlemcinin ikisindede iyi performans verebilmesi gerekiyor.

Phanzox

80+ Silver
ssd düşük. İşlemci darboğaz yapabilir. ikisindende en iyi performansı almak istiyorum hem yayın da açacaüım. işlemcinin ikisindede iyi performans verebilmesi gerekiyor.
Hocam işlemci nereye düşük am4 soketinin en güçlü oyun işlemcisinede düşük denmez.
Ssd'yi bütçe kısıtlı diye seçtim ancak kötü bir model değil üzmez.

İlla istiyorsanız 5900x alabilirsiniz 500tl fark var aralarında.

whisper snow

80+ Silver
İşlemci:
Anakart:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Kasa:
Psu:
Daha kaliteli bir kasa bakilabilir ve ayrica PSU fazla olmus 750w da yeterli onun disinda Ekran karti olarak PNY cok isiniyor diyorlar tavsiye edilmiyor

KBL1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
KBL1
İşlemci:
Anakart:
Ram:
Ssd:
Ekran kartı:
Kasa:
Psu:
dlss var 3070 ti da ama daha yüksek dlss modeline ihtiyacım yok. çokta oynamam zaten hikaye oyunu. ama ben tekrar bir bakayım.

whisper snow

80+ Silver
5800X3D ile 4070 ti darbogaz yapmaz bu arada.

Top Bottom