Neler Yeni

Bilgisayar kendi kendine kapanıyor.

Görkem Ertopcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Görkem Ertopcu
R3 2200G
8+8 3200 mhz ram
240 ssd + 160 gb hdd + 320 gb hdd
350W PSU
Sistemi önceden dandik bir ekran kartı ile kullanıyordum sonra apu ya geçmek istedim fakat apu kullanırken ağır oyunlar girdiğim zaman bilgisayar herhangi bir hata vermeden direk kapanıyor.
Denediğim yöntemler Anakart değiştirdim, tek slot ram takdım hdd'leri söküp denedim.
Önce güç kaynağını yetmiyor diye düşündüm fakat ekran kartlı kullanırken sorun olmuyordu, Isınma yapmıyor termal macununu yeniledim fanını temizledim. Sorun ne olabilir kafayı yicem lütfen yardım edin.

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Efehan yer
hocam bence psu yetmiyor yada işlemcinin grafik ünitesinde sıkıntı vaar . bunun için o eski ekran kartını tak windowsta görüntü seçeneğini amd seç ve tekrar gir sıkıntı veeriyor mu

2mApoo

80+ Silver
R3 2200G
8+8 3200 mhz ram
350W PSU
Sistemi önceden dandik bir ekran kartı ile kullanıyordum sonra apu ya geçmek istedim fakat apu kullanırken ağır oyunlar girdiğim zaman bilgisayar herhangi bir hata vermeden direk kapanıyor.
Denediğim yöntemler Anakart değiştirdim, tek slot ram takdım hdd'leri söküp denedim.
Önce güç kaynağını yetmiyor diye düşündüm fakat ekran kartlı kullanırken sorun olmuyordu, Isınma yapmıyor termal macununu yeniledim fanını temizledim. Sorun ne olabilir kafayı yicem lütfen yardım edin.
Format attınmı knk.
Windowsu tekrar yükleyebilirsin mesela

Ajanefe310

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
efe yağız karahan
Discord
XXsinsipandaXX#6610
R3 2200G
8+8 3200 mhz ram
350W PSU
psu biraz düşük gibi

Görkem Ertopcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Görkem Ertopcu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bence psu yetmiyor yada işlemcinin grafik ünitesinde sıkıntı vaar . bunun için o eski ekran kartını tak windowsta görüntü seçeneğini amd seç ve tekrar gir sıkıntı veeriyor mu
Bilgisayar açılıyor zaten sadece yüksek grafikli oyunlara girdiğim zaman yapıyor.

2mApoo

80+ Silver
Format atmayı düşündüm fakat gereksiz olduğunu düşündüm çünkü Windows'la alakalı bir şey olsa bir hata vermezmiydi ? Direk kapanıyor pc.
Haklısın knk ama elinde başka seçenek yok gibi. Bir denersen belki düzelir ama hinede sen bilirsin. Sadece ben olsam ne yapardım böyle bir durumda onu anlatıyorum sana. Geçmiş olsun :D

QİKUA

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,935
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Yüksek grafikli oyunları oynadıktan belli bir süre sonra kapanıyorsa ısınıyor demektir ben de de öyle termal macun değiştir direk kapanıyorsa bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Enes Tuncer
Afterburner yükleyip ısı değerlerini takip edin.

Görkem Ertopcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Görkem Ertopcu
Yüksek grafikli oyunları oynadıktan belli bir süre sonra kapanıyorsa ısınıyor demektir ben de de öyle termal macun değiştir direk kapanıyorsa bilmiyorum
Oyun oynarken sıcaklıklara bakıyorum 80'i pek geçmiyor.

edorsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
yusuf hamza
ya psu çok az yada ısındığından kapanıyor ikisinden birisi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular