Neler Yeni

Bilgisayar kendi kendine Reset atıyor neden?

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,611
İsim
Enes Koç
Evet beyler sorum başlıktaki gibi hazır bir sistem son 1 Ayda 5-6 defa reset attı önceden tek ram vardı sonra ben onu iki yaptım ama farklı bellek yani aynı ram kodlu ama birisi samsung birisi sk hynix neyse öyle sorunsuz 1 ay kullandım memtest falan yaptım sorun ram de değil. Psu olarak pubg de ultra ayarlar da zorladım yetmeme durumu yok ayrıca bu sistem hiç oyun oynarken kapanmadı hep Google da gezerken veya Windows da işlem yaparken kapandı hdd ssd kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum mavi ekran vesaire vermiyor direk reset tuşuna basmış gibi oluyor.

İşlemci macunu yenilemem gerekiyor sanırım ama sıcaklık normal 3.9 ghz overclock var ona rağmen ısınmıyor ama macun bitmiş halde

Sizce sorun nerde olabilir kafayı yiyeceğim sistemde değişiklik yaptığım için garanti devre dışı olmuştur diye düşünüyorum şimdi ben gene de ramleri değiştiricem kit ram alcam sorun devam ederse format atmayı düşünüyorum hala da devam ederse psu değişicem sizce ne yapmalıyım anlamıyorum 6-7 saat oyun oyna kapanmıyor Google de çat diye kapanıyor yardım teşekkürler.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Evet beyler sorum başlıktaki gibi hazır bir sistem son 1 Ayda 5-6 defa reset attı önceden tek ram vardı sonra ben onu iki yaptım ama farklı bellek yani aynı ram kodlu ama birisi samsung birisi sk hynix neyse öyle sorunsuz 1 ay kullandım memtest falan yaptım sorun ram de değil. Psu olarak PUBG de ultra ayarlar da zorladım yetmeme durumu yok ayrıca bu sistem hiç oyun oynarken kapanmadı hep Google da gezerken veya Windows da işlem yaparken kapandı HDD ssd kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum mavi ekran vesaire vermiyor direk reset tuşuna basmış gibi oluyor.

İşlemci macunu yenilemem gerekiyor sanırım ama sıcaklık normal 3.9 ghz overclock var ona rağmen ısınmıyor ama macun bitmiş halde

Sizce sorun nerde olabilir kafayı yiyeceğim sistemde değişiklik yaptığım için garanti devre dışı olmuştur diye düşünüyorum şimdi ben gene de ramleri değiştiricem kit ram alcam sorun devam ederse format atmayı düşünüyorum hala da devam ederse psu değişicem sizce ne yapmalıyım anlamıyorum 6-7 saat oyun oyna kapanmıyor Google de çat diye kapanıyor yardım teşekkürler.
bu konularda benım pcyede olmustu hard dısk degıstım cozuldu ama sızın sıstemde olabılırmı bılemem

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,611
İsim
Enes Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,611
İsim
Enes Koç

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,611
İsim
Enes Koç

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama şöyle belirli saati yok bazen bir gün hiç yapmıyor bazen 5 dk da bir yapıyor 1 ayda 6 defa oldu
hocam oc yaptınızmı (islemcı ve ekran kartına ) ıslemcı ve ekran kartı ısındıgı zamanmı yapıyor ?

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,611
İsim
Enes Koç
hocam oc yaptınızmı (islemcı ve ekran kartına ) ıslemcı ve ekran kartı ısındıgı zamanmı yapıyor ?
İşlemciye yaptım ama fazla ısınma söz konusu değil monitör gelsin format atıcam pc ye bakalım belki düzelir

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
İşlemciye yaptım ama fazla ısınma söz konusu değil monitör gelsin format atıcam PC ye bakalım belki düzelir
temız format at hocam olmassa ıslemcıyı stok ayarda kullan duzelme olmassa buraya yazarsın :)

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,611
İsim
Enes Koç
temız format at hocam olmassa ıslemcıyı stok ayarda kullan duzelme olmassa buraya yazarsın :)
Aynen teşekkürler burda ilgilenmiyorlar zaten donanımsal bir olay bir bilgisayarcıya götürürüm sağol.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Aynen teşekkürler burda ilgilenmiyorlar zaten donanımsal bir olay bir bilgisayarcıya götürürüm sağol.
Aman bilgisayarcı ya götürme parca felan çalar heleki bu zamanda

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Psu dan olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,516
Üyeler