Neler Yeni

Bilgisayar kendi kendine Reset atıyor neden?

LongKey

80+
Evet beyler sorum başlıktaki gibi hazır bir sistem son 1 Ayda 5-6 defa reset attı önceden tek ram vardı sonra ben onu iki yaptım ama farklı bellek yani aynı ram kodlu ama birisi samsung birisi sk hynix neyse öyle sorunsuz 1 ay kullandım memtest falan yaptım sorun ram de değil. Psu olarak PUBG de ultra ayarlar da zorladım yetmeme durumu yok ayrıca bu sistem hiç oyun oynarken kapanmadı hep Google da gezerken veya Windows da işlem yaparken kapandı HDD ssd kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum mavi ekran vesaire vermiyor direk reset tuşuna basmış gibi oluyor.

İşlemci macunu yenilemem gerekiyor sanırım ama sıcaklık normal 3.9 ghz overclock var ona rağmen ısınmıyor ama macun bitmiş halde

Sizce sorun nerde olabilir kafayı yiyeceğim sistemde değişiklik yaptığım için garanti devre dışı olmuştur diye düşünüyorum şimdi ben gene de ramleri değiştiricem kit ram alcam sorun devam ederse format atmayı düşünüyorum hala da devam ederse psu değişicem sizce ne yapmalıyım anlamıyorum 6-7 saat oyun oyna kapanmıyor Google de çat diye kapanıyor yardım teşekkürler.
Büyük ihtimalle psu desteklemiyor olabilir ya da oyun oynarken işlemciniz veya ekran kartınız çok ısınıp pc kendini kapatıyordur sorun ikisinden biri olmalı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,919
Üyeler
149,289
Son üye
kokay
Top Bottom