Neler Yeni

Bilgisayar kendini sürekli yeniden başlatıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Katal
Normalde bilgisayarımda hiçbir sorun yok, dün akşam windows 11 e geçtim ve valorantta tpm 2.0 hatasını aldım. Youtube dan çözüm videolarına baktım biostan yapmam gerekenleri yaptım kaydedip çıktığım zaman pc loopa girdi sürekli yeniden başlatıyor kendini ve hiç bir müdahalede bulunamıyorum. Bilen birisi lütfen yardımcı olsun
Anakart modeli: b450m s2h

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,868
İsim
Emir Yusuf
Hayır hiçbir şekilde müdahale edemiyorum, biosa ulaşamıyorum
Bios pilini çıkarıp birkaç dakika sonra yeniden tak. Bu sayede biosu sıfırlamış olursun.

1647071645758.png

Sağdaki yuvarlak şey bios pilidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,868
İsim
Emir Yusuf
Bu işlerden pek anlamam ama pc ye herhangi bir zarar vermez dimi? Pc yi sıfırlama gibi bi durum olurmu peki?
Amacımız bios sıfırlamak. Sen bios ayarlarıyla oynadım sanırım. Biosa da manuel giremedğine göre bios pilini çıkararak sıfırlama işlemini yapıyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Katal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amacımız bios sıfırlamak. Sen bios ayarlarıyla oynadım sanırım. Biosa da manuel giremedğine göre bios pilini çıkararak sıfırlama işlemini yapıyoruz.
Tamamdır hocam saolun

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Katal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios pilini çıkardım ve yaklasik bi 10 dk bekledim geri taktığımda hiçbirşey değişmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

O yeni anakartlarda sadece tarihi sıfırlar. Jumper ile sıfırlanması gerekmektedir. Yanlış bilgilendirmezsen seviniriz.
Bios pilini çıkartıp takmam bir işe yaramadı, siz yardımcı olabilirmisiniz nasıl yapabilirm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,928
Üyeler
147,445
Son üye
egege3
Top Bottom