Neler Yeni

Bilgisayar kullanırken ani elektrik kesilmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
Beyler bilgisayarı kullanırken elektrik gitti.

akım korumalı priz kullanıyorum.

Elektrikler geldiğinde bilgisayara bir şey olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,496
İsim
Yusuf
sistemdeki psu nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistemdeki psu nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu kasadaki psu

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,496
İsim
Yusuf

bu kasadaki psu
kaliteli psu kullanıyorsunuz korumaları mevcut herhangi bir sorun yaşatmaz. sadece windowsunuz ani kesintiden dolayı kararsızlaşabilir veya update yaparken misal dosyaları atlayabilir. bunun dışında sistemde donanımsal bir arıza yaşamanız çok zor çünkü korumaları var psunun. eğerki sistem hiç açılmıyor veya durduk yere kapanmaya başladıysa anca şüphelenebilir veya kesintinin zarar verdiğini anlayabilirsiniz bunun dışında herhangi bir test veya anlama yolu yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
kaliteli psu kullanıyorsunuz korumaları mevcut herhangi bir sorun yaşatmaz. sadece windowsunuz ani kesintiden dolayı kararsızlaşabilir veya update yaparken misal dosyaları atlayabilir. bunun dışında sistemde donanımsal bir arıza yaşamanız çok zor çünkü korumaları var psunun.
hocam şu andan itibaren ne yapmam gerek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
sistemi eskisi gibi kullanabiliyorsan hiçbişey yapmana gerek yok kullanmaya devam.
hocam açtım sistemi sıkıntı olmadı ama açarken windows kurma ekranı geldi ea play ve office kullanma onları atla dedim

hocam açtım sistemi sıkıntı olmadı ama açarken windows kurma ekranı geldi ea play ve office kullanma onları atla dedim
geri masaüstüm geldi

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,496
İsim
Yusuf

geri masaüstüm geldi
hiçbir sıkıntı yok windows uyarıları normal. kullanmaya devam elektrik kesintisinde eğer zaten pc hasar alırsa büyük ihtimal bunu ilk psu karşılayacaktır bozulacaksada ilk o bozulur ve sistem açılmaz. çok panik yapmayın kullanamaya devam edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
hiçbir sıkıntı yok windows uyarıları normal. kullanmaya devam elektrik kesintisinde eğer zaten pc hasar alırsa büyük ihtimal bunu ilk psu karşılayacaktır bozulacaksada ilk o bozulur ve sistem açılmaz. çok panik yapmayın kullanamaya devam edin.
şalter atmadı bölgesel elektrik kesildi umarım bir şey olmaz :/

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,496
İsim
Yusuf
şalter atmadı bölgesel elektrik kesildi umarım bir şey olmaz :/
kuruntu yapmanıza gerek yok pc hasar alırsa zaten power tuşuna bastığınızda pcden tepki alamazsınız pc çalışıyorsa dertlenmeyin. gereksiz stres sağlığa zararlıdır :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
kuruntu yapmanıza gerek yok pc hasar alırsa zaten power tuşuna bastığınızda pcden tepki alamazsınız pc çalışıyorsa dertlenmeyin. gereksiz stres sağlığa zararlıdır :)
ben de tıp fakültesi öğrencisiyim tam ders çalışırken gitti şanssızlık işte stres yapmıyorum ama bu aralar lazım bilgisayar finalim var o yüzden :)

Top Bottom