Neler Yeni

Bilgisayar Mühendisliği Mi Yazılım Mühendisliği Mi Seçmeliyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
KEREM
Instagram
https://www.instagram.com/qerokerem/
Steam
keremagballl
Twitter
qerokerem
Discord
QERRO #9749
  1. Merhabalar, ben mesela bir site hacklemek istiyorum veya bir otoparkın kameralarına erişmek veya birinin telefonuna/pc'sine erişmek istiyorum diyelim kötü niyetle değil beyaz şapkalı olaraktan. İnternet üzerinden -mesela udemy sitesindeki- kurslarda mı eğitim görmem gerekir?
  2. Gördüm desek ne kadar yararlı olur?
  3. Üniversite ile desteklemek istesem yazılım mühendisliği mi yoksa bilgisayar mühendisliği mi tercih etmeliyim?
  4. Ama şöyle bir durum var ben mesela bilgisayar mühendisi oldum hardware kısmını kullanmayacağım sadece software ile ilgileneceğim boşuna hardware kısmına kafa yormaktansa yazılım mühendisliğine gidip o süreyi kendimi yazılımda geliştirmeyi mi seçmeliyim?

equinoxx

80+ Bronze

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
  1. Merhabalar, ben mesela bir site hacklemek istiyorum veya bir otoparkın kameralarına erişmek veya birinin telefonuna/pc'sine erişmek istiyorum diyelim kötü niyetle değil beyaz şapkalı olaraktan. İnternet üzerinden -mesela udemy sitesindeki- kurslarda mı eğitim görmem gerekir?
  3. Üniversite ile desteklemek istesem yazılım mühendisliği mi yoksa bilgisayar mühendisliği mi tercih etmeliyim?
  4. Ama şöyle bir durum var ben mesela bilgisayar mühendisi oldum hardware kısmını kullanmayacağım sadece software ile ilgileneceğim boşuna hardware kısmına kafa yormaktansa yazılım mühendisliğine gidip o süreyi kendimi yazılımda geliştirmeyi mi seçmeliyim?
Bilgisayar ile yazılımın farkı bilgisayar da donanım hakkında bilgi vs işlerine de giriyorsun yazılım sadece kodlama kısmı senin dediklerin ayriyeten siber güvenliğe giriyor onun için ayrıca kendini geliştirebilirsin yazılım mühendisliği ile beraber götürebilirsin atıl samancıoğlu hocamı ınternet ye araştırmanı tavsiye ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diyelim ki benim telefonuma yada PC'me eriştin. Bunun için sana kaç lira maaş ödenecek? Kim niye ödesin? Ve ben seni dövmezmiyim¿ Kim kurtarır?
Ne öğreneceğine dikkat et.
Bu nasıl bir üsluptur bu kadar cahil olma güzel kardeşim bu nedir ya senin veya ailenin afedersin donuna kadar alıcaklar sen git heçkırı bul döv tamam mı

equinoxx

80+ Bronze

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Bilgisayar ile yazılımın farkı bilgisayar da donanım hakkında bilgi vs işlerine de giriyorsun yazılım sadece kodlama kısmı senin dediklerin ayriyeten siber güvenliğe giriyor onun için ayrıca kendini geliştirebilirsin yazılım mühendisliği ile beraber götürebilirsin atıl samancıoğlu hocamı ınternet ye araştırmanı tavsiye ederim

Bu nasıl bir üsluptur bu kadar cahil olma güzel kardeşim bu nedir ya senin veya ailenin afedersin donuna kadar alıcaklar sen git heçkırı bul döv tamam mı
En basitinden senin kafandan düşünelim sınıf arkadaşın da senin telefonun var bu arkadaşınla tartıştın az çok bir bilgisi var sms saldırısı yaptı az çok görüşüyorsan didios(!) yedin baban laaan oğlum ne yaptın modeme dedi rastgele kısa geçiyorum buraları ertesi gün gittin dövdün arkadaşını yine bir lise ortamıdır sen neyi kanitliycaksin adamlar binlerce lira dolandırıyor göz göre "yetersiz delil " dava düşüyor çocuk da şikayetci oldu mu senden darp raporu aldı mı gir ıslah evine hapishaneye veya siciline işlensin sadece hiç fark etmez olan sana oldu

Bundan sonra heçkırların kafasına vurucaz olay çözülücek

En basitinden senin kafandan düşünelim sınıf arkadaşın da senin telefonun var bu arkadaşınla tartıştın az çok bir bilgisi var sms saldırısı yaptı az çok görüşüyorsan didios(!) yedin baban laaan oğlum ne yaptın modeme dedi rastgele kısa geçiyorum buraları ertesi gün gittin dövdün arkadaşını yine bir lise ortamıdır sen neyi kanitliycaksin adamlar binlerce lira dolandırıyor göz göre "yetersiz delil " dava düşüyor çocuk da şikayetci oldu mu senden darp raporu aldı mı gir ıslah evine hapishaneye veya siciline işlensin sadece hiç fark etmez olan sana oldu

Bundan sonra heçkırların kafasına vurucaz olay çözülücek
Hayır seninle benzer bir üslupla sana uygun konuşmaya çalıştım güzel kardeşim inşallah anlatabilmişimdir
Lütfen ama Lütfen biraz araştır oku
Şimdi sana gelip zorba olma kanka olma falan dememi bekleme yani gerçekçi düşün

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Senin alanın ne? Bana bir bitirmiş olduğun projeni gösterebilir misin?
Gösteririm.Ben mühendisim.Bitirme projem bile senin çapını aşar.Çalıştığım yerdeki projeyi de buraya atacak değilim.İşine bak bilmediğin işlere burnunu sokma.Üstteki arkadaşın dediği gibi bloklayıp geçiyorum.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Gösteririm.Ben mühendisim.Bitirme projem bile senin çapını aşar.Çalıştığım yerdeki projeyi de buraya atacak değilim.İşine bak bilmediğin işlere burnunu sokma.Üstteki arkadaşın dediği gibi bloklayıp geçiyorum.
Aynen öyle yaparsın. Çünkü hepsi hikâye.

Velede bir şaka yaptım, Sazan gibi atladım. Sende de var sanırım ufaktan bir heçkır hayali:)

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Aynen öyle yaparsın. Çünkü hepsi hikâye.

Velede bir şaka yaptım, Sazan gibi atladım. Sende de var sanırım ufaktan bir heçkır hayali:)
Psikolojik bir danışmana yönlendirebilirim istersen güzel kardeşim seni
Sorunların var galiba

PixDraw

80+ Bronze
İnternetten gördüğün dikkatini çeken konular olduğunu düşünüyorum fakat en başta sana göre mi sıkıntılarını falan araştır 2 3 açık bulayım sisteme gireyim işi değil bu :D meslekte olan biri olarak söylüyorum en başta işi sevmen şart sevmezsen asla yapamazsın para odaklı asla düşünme yazılımcının parasız olduğu dönem çoktur mesele senin o mesleği seviyor olman ve kendini mesleğinde geliştirmendir gelişen adam aç kalmaz az bile olsa kesin kazanır. Kendi hayatımdan örnek verirsem bir firmanın yazılımında açık vardı ve dışarıdan erişim sıkıntıları mevcuttu dışarıdan görenin 2 3 dakikalık iş dediği şey maalesef bizim ort 3 4 günümüzü aldı ve bu kadar süreyi kahvelerle işi sevmeyen biri asla yapmaz. (sistem bize ait değildi sadece destek sağladık)

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Software kısmı ve gelişen dünya için bence yazılım bir tık daha iyi

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Ne kadar ders , video izlersen izle. Senin çalışman ve calismalardaki kararlılığın, sürekliliğini korumazsa , hangisi seçersen seç yapamazsin. Birini sectigin anda hiç durmadan çalışman emek etmen gerek. Kodlama öğrenmek bolca tekrar ister.

Top Bottom