Neler Yeni

Bilgisayar Parçaları Fiyatları Neden Bu Kadar Düştü?

Bn ce seçim zamanı durdular seçim sonrası sonrası 🍌
Tamam da fiyatların yükselmesinin sebebi tamamen AKP değildi ki. Fırsatçı çok, fakat devlet buna el atmıyor burada suçlular işte. Aslında fırsatçılara izin vermeseler Türkiye çok daha yaşanır ve mükemmel bir yer olur.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,333
İsim
Hasan Ali
Tamam da fiyatların yükselmesinin sebebi tamamen AKP değildi ki. Fırsatçı çok, fakat devlet buna el atmıyor burada suçlular işte. Aslında fırsatçılara izin vermeseler Türkiye çok daha yaşanır ve mükemmel bir yer olur.
Bn şahit oldum adam üstünde 3 iphone pro max herhal telefoncuya abi hallet dedi

Yani fırsatçılarda var ama şu da bi gerçek ülkeyi doğru durust yonetmekte zorlanıyor zaten ihtiyarlamıs şimdi digerleri b* b%[< yapamaz hadi yine olan halka olacak

fpsirius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Furkan Yıldız
Son zamanlarda takip etsem de uzun bir süre bilgisayar parçaları fiyatlarını incelememiştim. Bu aralar görünce şaşırdım ve nasıl bu kadar ucuz olduğunu düşünmeye başladım, aylara göre fiyatlara baktım ve çoğu ürünün 2022'nin başından bile daha ucuza satıldığını gördüm. Bunun tüm sebepleri nedir? Normalde asgari ücret artınca fiyatlar artardı, Dolar 10 kuruş artsa 10TL artmış gibi zam gelirdi, vergiler falan derken fiyatlar uçardı ve orta-üst düzey bir sistem almak için asgari ücreti hiç harcamadan aylarca çalışmamız gerekiyordu, şimdi ise 2 aylık asgari ücretle RX6700XT'li güzel bir sistem alınıyor ve üstüne 1000TL ekleyince 2. el güzel bir 144HZ monitör alınabiliyor. Bayağı şaşırdım dediğim gibi çünkü güç kaynağı, bilgisayar kasaları ve anakart hariç her şey çok ucuzlamış. Hatta aşağıda fiyatlar hakkında bilgi de vereceğim.

Ryzen 5 5600 son 1 yıllık fiyat değişimi:
Alıntıyı görüntüle

Gigabyte RTX 3060 EAGLE 12GB 1 yıllık fiyat değişimi:
Alıntıyı görüntüle

Sapphire PULSE Radeon RX 6600 8GB 1 yıllık fiyat değişimi:
Alıntıyı görüntüle

XFX SPEEDSTER SWFT 309 RX 6700 XT CORE 12GB 1 yıllık fiyat değişimi:
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildiğim kadarıyla elektronik madenciliğin çöküşünün büyük etkisi var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu yine yanlış yere açmışım sanırım. Doğru yer mi yoksa yine yanlış mı?
Vallahi psu’lar hiçte düşüşte değil

Top Bottom