Neler Yeni

Bilgisayar temizliği nasıl yapabilirim

Foxycikk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
said gojazade
Merhabalar arkadaşlar benim bir pcim var
1 sene 7 aydır neredeyse temizlemiyorum doğru düzgün bilgisayarı aldığımdan beri sadece bir kere ekran kartının ustlerini altini fln bezle diş fırçasıyla sildim ama detaylı temizlik yapmak istiyorum parçaları söküp falan sıvı soğutucu fln sizce yapmalimiyim ve 1 sene 7 aydan bir şey olur mu yani bu konu hakkında tecrübem yok sizce ? Yapmalı mıyım bir bilgisayarcıda bulamıyorum hani bilgisayardaki tozlar çok aşırı derecede iletiye gitmemiş sadece sıvı soğutucunun radyatorunde falan tozlar çok fazla fanlarda da

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,244
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
1 sene 7 aydır neredeyse temizlemiyorum doğru düzgün bilgisayarı aldığımdan beri sadece bir kere ekran kartının ustlerini altini fln bezle diş fırçasıyla sildim ama detaylı temizlik yapmak istiyorum parçaları söküp falan sıvı soğutucu fln sizce yapmalimiyim ve 1 sene 7 aydan bir şey olur mu yani bu konu hakkında tecrübem yok sizce ? Yapmalı mıyım bir bilgisayarcıda bulamıyorum hani bilgisayardaki tozlar çok aşırı derecede iletiye gitmemiş sadece sıvı soğutucunun radyatorunde falan tozlar çok fazla fanlarda da
Ben şahsen fön makinesi tarzı şeyle önce tozları gönderiyorum sonra silinebilecek yerleri siliyorum başka bir şey yapmak zarar verebilir belki tam bilmiyorum, yada sağlam bi bilgisayarcıya verilebilir

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
ismail
fön makinasıyla soğuk üfür gitsin tozlar

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,697
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Hocam tozları boşver de işlemcinin termal macununu değiştir :D

Foxycikk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
said gojazade
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam tozları boşver de işlemcinin termal macununu değiştir :D
Hocam termal macun icin yükselen bir değer görmedim zaten termal macun 1 sene ila 2 sene arasında bir şey olur değer yükselse değiştirim zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

fön makinasıyla soğuk üfür gitsin tozlar
Pek iyi bir temizlik değil diyolar

Ben şahsen fön makinesi tarzı şeyle önce tozları gönderiyorum sonra silinebilecek yerleri siliyorum başka bir şey yapmak zarar verebilir belki tam bilmiyorum, yada sağlam bi bilgisayarcıya verilebilir
Bir bilgisayarcı bulamıyorum ama bilemiyorum belki fon makinesi ile yaparım soğuk ayarda

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
ismail
Hocam termal macun icin yükselen bir değer görmedim zaten termal macun 1 sene ila 2 sene arasında bir şey olur değer yükselse değiştirim zaten

Pek iyi bir temizlik değil diyolar

Bir bilgisayarcı bulamıyorum ama bilemiyorum belki fon makinesi ile yaparım soğuk ayarda
Derinlemesine temizlik istiyorsun anlaşılan.Parçaları tek tek sök izopropil alkol solüsyonu ile silebilirsin.Statik elektriğini almayı unutma sonra tekrar konu açarsın pc açılmıyor diye.

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Kemal
H
Derinlemesine temizlik istiyorsun anlaşılan.Parçaları tek tek sök izopropil alkol solüsyonu ile silebilirsin.Statik elektriğini almayı unutma sonra tekrar konu açarsın pc açılmıyor diye.
Hocam tavsiyeniz uyguladim ekran kartına ama görüntü gelmiyor şimdi ne yapacağız rx6600 xfx

Foxycikk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
said gojazade
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam biraz korkuyorum parçalara zarar veririm diye ve hani sokmekten ziyade o arkadaki labirent gibi olan kablolar kafamı çok karıştıracak gibi bilgisayarıcya vermek istemiyorum ama yinede deneyeceğim kendim birde hocam bir sorum olacak anakartı sökmeme gerek var mı temizlemek için

Hocam birde statik elektrigini nasıl alıcaz qwe

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
ismail
Hocam biraz korkuyorum parçalara zarar veririm diye ve hani sokmekten ziyade o arkadaki labirent gibi olan kablolar kafamı çok karıştıracak gibi bilgisayarıcya vermek istemiyorum ama yinede deneyeceğim kendim birde hocam bir sorum olacak anakartı sökmeme gerek var mı temizlemek için

Hocam birde statik elektrigini nasıl alıcaz qwe
Youtube'dan video izle.Yapamayacağını düşünüyorsan hiç girişme.Makineyle üfür çok pislik yoksa yeterli

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Mustafa Gerçek
Makine ile yaparsan fanları tut dönmesin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,631
Üyeler
158,634
Son üye
radjanainggolan
Top Bottom