Neler Yeni

Bilgisayar toplama önerisi

Koksaldi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Kaan köksaldı
Bütçe
20000
15k ile 20k arasında pc toplayacağım. Direk fişe tak çalıştır olsun istiyorum. Sadece kasa olacak. Öneriniz hazır sistem vs varsa direk paylaşabilir misiniz rica etsem. Bu konulardan çok anlamıyorum. Hangi ekran kartı hangi işlemciyle darboğaz olur vs pek bilmiyorum. Mesela böyle bir kasa yapmış itopya. 4060 ile 12100f iyi çalışır mı yoksa 5600 almak mı lazım yanına falan. Bi destek olabilirseniz sevinirim dostlar.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
ada yalın
15k ile 20k arasında pc toplayacağım. Direk fişe tak çalıştır olsun istiyorum. Sadece kasa olacak. Öneriniz hazır sistem vs varsa direk paylaşabilir misiniz rica etsem. Bu konulardan çok anlamıyorum. Hangi ekran kartı hangi işlemciyle darboğaz olur vs pek bilmiyorum. Mesela böyle bir kasa yapmış itopya. 4060 ile 12100f iyi çalışır mı yoksa 5600 almak mı lazım yanına falan. Bi destek olabilirseniz sevinirim dostlar.

Koksaldi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Kaan köksaldı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle teşekkürler. Peki bu sistemlere ekstra soğutucu olmak lazım mıdır ? Stok soğutucu iş görür mü ? Darboğaz durumu olur mu bir de ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

1-Bu iki kasa arasındaki fark nedir.
2-İşlemci iyi bir işlemci midir ?
3-Ekstra soğutucu lazım mıdır ?

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
ada yalın
Fark yok. İşlemci ile ekran kartı ile ufak darbogaz olabilir ama sorun teşkil etmez.
Ekstra soğutucuya gerek yok. Ama ekstra soğutucu olup overclok felan yaparsın kendin darboğaz olmaz vb vb işte. Yani normal şartlarda soğutucu lazım değil i3 icin

Top Bottom