Neler Yeni

Bilgisayar toplarken kablolama nasıl yapılır ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Utku Dalkıran
Merhaba arkadaşlar PC toplarken kablolama gözümü çok korkutuyor hem anakart üzerine hem PSU ya onu oraya tak bunu buraya tak 8 pin 16 pin hiç bir bilgim yok. İşlemci, SSD, Ekran kartı, Ram gibi parçaları takabilirim ama kablolama için aynısını söyleyemiyorum. Youtube üzerinde kablolamayı detaylı görebileceğim rehber tarzı bir video var mıdır acaba ?

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Merhaba arkadaşlar PC toplarken kablolama gözümü çok korkutuyor hem anakart üzerine hem PSU ya onu oraya tak bunu buraya tak 8 pin 16 pin hiç bir bilgim yok. İşlemci, SSD, Ekran kartı, Ram gibi parçaları takabilirim ama kablolama için aynısını söyleyemiyorum. Youtube üzerinde kablolamayı detaylı görebileceğim rehber tarzı bir video var mıdır acaba ?
Ben ilk kablolama yaptığımda hiç zorlanmadım çünkü ney nereye girecek tamamen belli oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ilk kablolama yaptığımda hiç zorlanmadım çünkü ney nereye girecek tamamen belli oluyor
Fakat kablo saklama konuları biraz sıkıntı oluyor onu da deneye deneye bakarsınız

AdRaSa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
ARDA
Evet bende sıkıntı yaşamıştım, şuan en güncel geçenlerden hangi kablo nereye takılır videosu vardı technopat'ın

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat kablo saklama konuları biraz sıkıntı oluyor onu da deneye deneye bakarsınız

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Kablo işi basit. En fazla saklamada sorun yaşarsınız

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Teşekkür ederim. Aslında bir bilene yaptırabilirim de istemiyorum kendim elimden geldiğince özenerek yapmak istiyorum hem öğrenmek de lazım sürekli birilerini bulamam sonuçta
Aşırı eğlenceli bir şey ilk kablolama yaptığımda 2 saat civarı üzerinde durdum fotoğrafları vardı 1 dakika bakayım

emircan.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Emircan Savaş
kabloların soketlerinin üzerinde yazar cpu vs diye ona göre yapabilirsiniz basit aslında. Anakart üzerindeki girişlerin isimlerine bakın zaten 24 pin 8 pin bir de ekran kartına (varsa) giden güç kabloları var büyüklerde. Zaten diğerleri kasanın Ve usb veri ve güç tuşunun kablosunun fln yerleri (anakartın üzerinde gösterilir yine. Ama zorlanılabilir) onlara destek Alman gerekebilir bir de sata ssd ya da hard diske takman gereken güç kablosu. İşlemci fanı için de cpu_fan yazan sokete takacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Osman Samed Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Yazılım, Kripto, Reklamcılık
Bilene yaptıracaksın para isteyecek. Kablo üzerinde ve soketler öyle yapılmış ki hata oranın %5 civarı. Kolay gelsin.

Top Bottom