Neler Yeni

Bilgisayar toplayacağım ama kafamda birkaç tane soru var.Yardımcı olur musunuz?!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Oğuzhan Özkan
Toplamayı düşündüğüm bilgisayar bileşenleri şu şekilde:
Anakart:MSİ B450 Gaming Plus Max
Ekran Kartı:MSİ GeForce GTX 1660 Super Gaming x 6GB 192Bit
Ram:G.Skill RipjawsV 16GB 3600MHz DDR4
İşlemci:AMD Ryzen 3600X 3.8GHz 35MB AM4
Kasa,HDD,Power Supply vs. onlar halledilir bir şekilde :)

Arkadaşlar öncelikle ben bu sistemi daha çok oyun amaçlı toplamayı düşünüyorum fakat hani diyelim photoshop yada video düzenleme gibi çok güçlü programları da sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim??
Ve birde hani mesela sizin de tavsiyeniz varsa yani şunun yerine şunu alabilirsin gibi yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz şimdiden teşekkürler. :)
Not:Bu arada bu sitemi Donanım Arşivi kanalında Abdullah abi videosunu çekti çok güzel çok başarılı ama bu soru kafama takıldı işte 😁

murat.a

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Murat
rahat kullanırsın

Arkadaşlar öncelikle ben bu sistemi daha çok oyun amaçlı toplamayı düşünüyorum fakat hani diyelim photoshop yada video düzenleme gibi çok güçlü programları da sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim??
Ve birde hani mesela sizin de tavsiyeniz varsa yani şunun yerine şunu alabilirsin gibi yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz şimdiden teşekkürler. :)
Not:Bu arada bu sitemi Donanım Arşivi kanalında Abdullah abi videosunu çekti çok güzel çok başarılı ama bu soru kafama takıldı işte 😁

beowulf27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Oguz

Şimdi bu sistem iyi bence ama senin bütçen nedir?Kasa , HDD , Psu diye geçiyorsunda onlarında bir maliyeti olucak sonuç olarak.Ayrıca 3600 mhz yerine 3200 mhznin yeteceğini düşünüyorum ben.Ama bütçen varsa 3600 mhz kalsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Oğuzhan Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi bu sistem iyi bence ama senin bütçen nedir?Kasa , HDD , Psu diye geçiyorsunda onlarında bir maliyeti olucak sonuç olarak.Ayrıca 3600 mhz yerine 3200 mhznin yeteceğini düşünüyorum ben.Ama bütçen varsa 3600 mhz kalsın.
Hocam 8000'e kadar çıkabilir üstüne de çıkabilir duruma göre.Tabi hocam doğru söylüyorsun.Bütçem var yani olmuşken iyisi olsun istiyorum.Ama kasa,hdd,psu onları da araştırıcam bir de ne kadar güç kaynağı olması lazım 650w yeterli olur mu sizce?

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
Hocam 8000'e kadar çıkabilir üstüne de çıkabilir duruma göre.Tabi hocam doğru söylüyorsun.Bütçem var yani olmuşken iyisi olsun istiyorum.Ama kasa,HDD,psu onları da araştırıcam bir de ne kadar güç kaynağı olması lazım 650w yeterli olur mu sizce?
tabii yeterli olur

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Eren Baskan
Hocam 8000'e kadar çıkabilir üstüne de çıkabilir duruma göre.Tabi hocam doğru söylüyorsun.Bütçem var yani olmuşken iyisi olsun istiyorum.Ama kasa,HDD,psu onları da araştırıcam bir de ne kadar güç kaynağı olması lazım 650w yeterli olur mu sizce?
Monitör dahil mi ?

Eren58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Eren Demirci
rami 2x8 şeklinde yapmanı şiddetle öneririm

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
r5 3600
yapıp rtx2060 almaya çalışın.

Adobe ve video edit programlarınıı rahatlıkla kullanırsınız

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
8k tl ile 1660s what?

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Tamamdır hocam o bende :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

3200 TL hocam en pahalı o zaten parçaların arasında :)
hocam onun yrine uygun bir 2060 veya 5600xt alabilirsinizo fiyata 1660s almak çok mantıksız inanın gaming x olmasının rgbler dışında hiçbir +'sı yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Oğuzhan Özkan
hocam onun yrine uygun bir 2060 veya 5600xt alabilirsinizo fiyata 1660s almak çok mantıksız inanın gaming x olmasının rgbler dışında hiçbir +'sı yok
Anladım hocam tamamdır onlara bakacağım teşekürler :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

r5 3600
yapıp rtx2060 almaya çalışın.

Adobe ve video edit programlarınıı rahatlıkla kullanırsınız
tamam hocam araştıracağım teşekürler cevabımı da aldım :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,048
Üyeler
152,168
Son üye
wastekuxdd
Top Bottom