Neler Yeni

Bilgisayara giden üçlü erimiş!

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Yusuf Özdemir
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben esaret zamanımda görsel görebileceğiniz üçlünün prize giren uçlarına birbirine değmeyecek şekilde elektrik kablosu bağlamış ve uzatmıştım. Evet yapmıştım bunu. Kardeşim biraz oynatmıştı ve şase yapmıştı. O karartı ondandır. Ama az önce evden çıkarken güven vermediği için prizden çekmeye karar verdim. Bir de ne göreyim. Prize giren uçlar ısınmış ama ne ısınma, plastik kısım erimiş. Evet bu hikaye kısmıydı. Buraya ne lazım? Akım korumalı priz mi, uzatma mı?

Ekler

• IMG_20240418_095205.jpg
    IMG_20240418_095205.jpg
    1.1 MB · Hit: 458

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Burak
Akım korumayla bir ilgisi yok, üçlü priz dandik, tam oturmamış ya da topraklaması yok/çalışmıyor. Herhangi bir elektrikçiden gidip kaliteli bir 3lü priz yaptırın. (Hazır satın alma, direkt orada yaptır, işçilik sağlama gelsin)

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Arda doğan
Akım Koruma İle Bir Alakası Yok Ki Sistemin Ne Olursa Olsun Onu Eritecek Kadar Çekemez 3'Lü Hem Dandik Hemde Tam Oturmamış Ve Yanmış 1-2-5 Metrelik 2.5Kesitli Bakır Kablo Seyyar Kablo Al Alüminyum Olmasın Dikkat Et.

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Yusuf Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Akım Koruma İle Bir Alakası Yok Ki Sistemin Ne Olursa Olsun Onu Eritecek Kadar Çekemez 3'Lü Hem Dandik Hemde Tam Oturmamış Ve Yanmış 1-2-5 Metrelik 2.5Kesitli Bakır Kablo Seyyar Kablo Al Alüminyum Olmasın Dikkat Et.
Beyler benim uzatma komple el yapımı. Bir de bak zekaya bak. Elektrik kablosu sarmal bir şekilde bantlanmıs. Ulan zaten elektrik dönüyor ısınma yapıyor. Bir de niye bantlıyorsun?

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Arda doğan
Beyler benim uzatma komple el yapımı. Bir de bak zekaya bak. Elektrik kablosu sarmal bir şekilde bantlanmıs. Ulan zaten elektrik dönüyor ısınma yapıyor. Bir de niye bantlıyorsun?
bir şey Olma Kabloyu Komple Aç Yeter Benden Sana Bir Bilim Tavsiyesi Kablo Çok Uzunsa Toplayınca Arasına İnşaat Demiri Gibi Bir Metal Çubuk Sok Kablolar Topluyken Bobin Gibidir Manyetik Alan Oluşturur Bu Alanı Bir Metal Çubukla Bozabilirsin Ben 0.75 İle Kaynak Yapanı Biliyorum Elektrikciyim😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ahmet Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
PlayStation ve Bilgisayar Teknik Servis, Windows Developer, Cisco, Phyton, Yapay Zeka, Bilişim Sistemleri Yazılım ve Donanım Teknik Servis
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben esaret zamanımda görsel görebileceğiniz üçlünün prize giren uçlarına birbirine değmeyecek şekilde elektrik kablosu bağlamış ve uzatmıştım. Evet yapmıştım bunu. Kardeşim biraz oynatmıştı ve şase yapmıştı. O karartı ondandır. Ama az önce evden çıkarken güven vermediği için prizden çekmeye karar verdim. Bir de ne göreyim. Prize giren uçlar ısınmış ama ne ısınma, plastik kısım erimiş. Evet bu hikaye kısmıydı. Buraya ne lazım? Akım korumalı priz mi, uzatma mı?
Öncelikle eriyen prizde, duvar kısmındaki girişlerde sıkıntı var mı diye bak, bunun dışında bu tarz ısınmalar ince kablo ve aşırı yükte olur o yüzden önceki kablo kalınlığı 2 veya 3x0.50mm ise 0.75 kullan ancak 1mm kablo kullanmanı öneririm. Evde toprak hattı varsa ve bölgede sürekli bir elektrik kesintisi yoksa akım koruma şart değil. Bunlara dikkat ettiğinde tekrar benzer durum yaşamazsın.

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yusuf Armanc
Bende birtane viko 3 lü var. güç bölümünde gri oval tuş var ve kırmızı ışıklı bir güç simgesi var. Şuan onu kullanıyorum gayet rahatım. Laptop kullanıcısıyım ama.

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Yusuf Özdemir
Sola kaydırınca çıkan Google haberlere çıkmış konu. Bu kadar abartılacak ne vardı XJXLXJXLX
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama ilginiz için teşekkür ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
908,266
Üyeler
140,969