Neler Yeni

Bilgisayara sürekli format atmak neye zarar verir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kadir
Arkadaşlar bilgisayara sürekli format atmaktan sayfalar böyle kasmaya başladı. Oyunlarda FPS düşmüyor fakat ben o ilk gün aldığım gibi PC yı kullanmak için ne yapmam lazım SSD yi değiştirip yenisini takmak çare olur mu bir sorum daha olacak ben PC de 10-12 saat oyun oynuyorum bı sure sonra 12 saatin sonunda oyunlarda bilgisayarımın yorulduğunu hissediyorum bu 2 sorunu nasıl asarım ? Sadece bilenler mesaj atarsa sevinirim birde alay eder gibi yorum yapmazsanız memnun olurum.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,721
İsim
Hacı
Sistem ne?
Format atarken tüm disk bölümlerini siliyor musun?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Arkadaşlar bilgisayara sürekli format atmaktan sayfalar böyle kasmaya başladı. Oyunlarda FPS düşmüyor fakat ben o ilk gün aldığım gibi PC yı kullanmak için ne yapmam lazım SSD yi değiştirip yenisini takmak çare olur mu bir sorum daha olacak ben PC de 10-12 saat oyun oynuyorum bı sure sonra 12 saatin sonunda oyunlarda bilgisayarımın yorulduğunu hissediyorum bu 2 sorunu nasıl asarım ? Sadece bilenler mesaj atarsa sevinirim birde alay eder gibi yorum yapmazsanız memnun olurum.
sadece SSD veya HDD'nin ömründen yersin. Başka bir şeye zarar vermez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem ne?
Format atarken tüm disk bölümlerini siliyor musun?
C yi siliyordum normalde son attığım formatta biçimlendirme yapmadım ama sadece 1 disk bölümü var PC de onu siliyordum işte son formâtta silmedim disc cleaner ile old.windowsu kaldırdım ama sayfalar felan efsane kasiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

sadece SSD veya HDD'nin ömründen yersin. Başka bir şeye zarar vermez.
SSD nin omrunun bitip bitmedigini nasıl anlarız

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cristaldiskinfo gibi programlar var. Ssd sağlığı ve okuma yazma hızı gibi bilgileri veriyor.
Hocam ona benzer SSD programı var Samsung magician bu programda SSD sağlık normal iyi durumda gösteriyor ve okuma hizida hemen hemen aynı yarın yine bakarım ama benim PC normal çalışmıyor int sayfaları çok kötü oyunlarda lobide bı sekmede diğer sekmeye geçiş yaparken bı milisaniye gecikme hep bı gecikme ve bu can sikmaya başladı yeni SSD alsam formatlasam yine böle olursa para çöp olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,754
Üyeler
152,954
Son üye
goker
Top Bottom