Neler Yeni

bilgisayara windows yükleyemiyorum

vcmx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Caner kaya
Instagram
vcmx01
Steam
vcmx1
eski bir bilgisayar topladım internet işleri vs için ama bir türlü windows 7 kurulumunu başlatamıyorum usb yi rufus ile hazırladım biostan önyükleme olarak usb seçiyorum ama usb yokmuş gibi normal açılmaya çalışıyor tekrar biosa girdiğimde ayarlar sıfırlanmış oluyor bios pilini değiştirdim yine aynı ne yapmalıyım

Existentia

80+ Silver
usb 3.0 sa biraz eski pclerde görmüyordu 2.0 portlarıyla denediniz mi ?

vcmx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Caner kaya
Instagram
vcmx01
Steam
vcmx1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
usb 3.0 sa biraz eski pclerde görmüyordu 2.0 portlarıyla denediniz mi ?
2.0 portuyla yapıyorum zaten anakartta 3,0 desteği yok usb yi başka bir pc de denedim önyükleeme başlıyor ama onda olmuyor

Existentia

80+ Silver
2.0 portuyla yapıyorum zaten anakartta 3,0 desteği yok usb yi başka bir pc de denedim önyükleeme başlıyor ama onda olmuyor
başka pcde de kurulumda kalıyorsa usbda dosyalar hatalıdır hocam benzer bir durum yaşamıştım

vcmx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Caner kaya
Instagram
vcmx01
Steam
vcmx1
başka pcde de kurulumda kalıyorsa usbda dosyalar hatalıdır hocam benzer bir durum yaşamıştım
hayır başka bilgisayarda sorun olmuyor yanlış anlattım özür dilerim sadece yeni topladığım bilgisayarda usb hiç yokmuş gibi davranıyor bilgisayar ondan bahsediyorum usb yerleri de çalışıyor dediğim gibi bios sürekli sıfırlanıyor ondan kaynaklanıyor agaliba boot önceliğini usb ye almama rağmen yeniden başlattığımda sabit diske geçmiş oluyor

Existentia

80+ Silver
hayır başka bilgisayarda sorun olmuyor yanlış anlattım özür dilerim sadece yeni topladığım bilgisayarda usb hiç yokmuş gibi davranıyor bilgisayar ondan bahsediyorum usb yerleri de çalışıyor dediğim gibi bios sürekli sıfırlanıyor ondan kaynaklanıyor agaliba boot önceliğini usb ye almama rağmen yeniden başlattığımda sabit diske geçmiş oluyor
doğrudan boot tuşunu bulun öyle format başlatmaya çalışın hocam onda oluyor mu dicem orada da gözükmüyordur muhtemelen

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,530
İsim
Emre Zengin
eski bir bilgisayar topladım internet işleri vs için ama bir türlü windows 7 kurulumunu başlatamıyorum usb yi rufus ile hazırladım biostan önyükleme olarak usb seçiyorum ama usb yokmuş gibi normal açılmaya çalışıyor tekrar biosa girdiğimde ayarlar sıfırlanmış oluyor bios pilini değiştirdim yine aynı ne yapmalıyım
Anakartın modeli nedir?

vcmx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Caner kaya
Instagram
vcmx01
Steam
vcmx1

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,494
İsim
Fatih
UEFI desteklemiyor olabilir mi? Eğer öyle yapmaya calisiyorsaniz tabii.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,530
İsim
Emre Zengin
foxconun eski bir ankartı modelini hatırlamıyorum hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

harddiski başka bir anakarta takıp kurulum yapıp öyle takacağım olur herhalde
Foxconn anakartın sanırım Boot tuşu ESC'ymiş. Bilgisayarı açar açmaz ESC tuşuna durmadan bas bakalım.

vcmx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Caner kaya
Instagram
vcmx01
Steam
vcmx1
Foxconn anakartın sanırım Boot tuşu ESC'ymiş. Bilgisayarı açar açmaz ESC tuşuna durmadan bas bakalım.
o şekilde yaptım ama bu seferde a disk read error occurred diye bir hata verdi hocam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,530
İsim
Emre Zengin
o şekilde yaptım ama bu seferde a disk read error occurred diye bir hata verdi hocam
O dediğim Boot Menüde sıralama veriyorsa flash belleği ilk sıraya koy. 2.'ye depolama birimini koyup flash belleğe enter yapıp tekrardan dene bakalım.

vcmx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Caner kaya
Instagram
vcmx01
Steam
vcmx1
O dediğim Boot Menüde sıralama veriyorsa flash belleği ilk sıraya koy. 2.'ye depolama birimini koyup flash belleğe enter yapıp tekrardan dene bakalım.
hayır hocam vermiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd nin takılı olduğu sata portunu değiştirdim düzeldi teşekkürler herkese

Top Bottom