Neler Yeni

Bilgisayara Yaptığım Upgrade'ler Nasıl

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
Evet Arkadaşlar Önceden PC'ye Upgrade Konusu Açtığımda Önerilerinizi Aldım Şimdi İse Karara Vardım Sizce Mantıklımı/İyimi ? Bunları Söylermisiniz Yorum Yaparsanız Sevinirim
Planımı Anlatıyorum ;
İlk öncelikle Bilgisayarcıyı ProsetBilgisayar'a Götürücem Mahalle PC'cisi Fln Değil Sitesi'De Var
Oraya Götürücem Ve Yaptıracaklarım
Ben Kendim Bir Tane HDD Caddy Bir Tanede 120 GB Patriot SSD Alacağım Bunları Ben Kendi Paramla Alıcam
Bir Tane Ram Taktıracağım + Termal Macun Sürdürceğim + Fan Temizliği 100-200 TL Tutar Dedi Bunlar SSD Parası Ve HDD Caddy Parası Dışında
HDD Caddy Olayı şu DVD/CD Yerini İptal Edip Oraya HDD Caddy Takacağım Orayı Depolama Yerim Gibi Kullanacağım HDD'yi Oraya Takacağım
Çünkü PC'de Hem SSD Hemde HDD Olmuyor O Yüzden
Sizce Mantıklımı
Birde Şunu Diyeceğim
4+4 Mü Taktırayım
4+8 Mi Valorant ve Minecraft Oynuyorum Ram Önemli Özellikle Minecraft için Bir Arkadaş 4+8 Yaparsan Mavi Ekran Verir Demişti Ve Daha Az Fps Alırsın Demişti 4+4'e Göre
4+8 Yaparsam Daha Fazla Alıcak Bu arada
Kısacası Aldığım Parçaları Taktırması 130 TL'ye SSD Alıcam 20TL'ye HDD Caddy 150TL Burası
Birde PC'cide RAM + Macun + Fan Temizliği 100-200 TL
Mantıklımı

Mesaj otomatik birleştirildi:

upupup
edit: 4 ram le gta 5 40 50 fps videoları gördüm bunları yaparsam ssd + ram + macun yenileme + temizlik vesayire + ayarları fln'da kısarım oynarım demi +60

Son düzenleme:

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tekrar up

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Parayı fazla alıyor,abi 75 TL'ye anlaşalım diye fiyatı indirmeye çalış,ram 4+8 yerine bütçe yeterse 8+8 yap.

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
Parayı fazla alıyor,abi 75 TL'ye anlaşalım diye fiyatı indirmeye çalış,ram 4+8 yerine bütçe yeterse 8+8 yap.
yok ya 4+8 yada 4+4 o kadar bütçe var zaten idarelik alıcam 1 2 seneye gaming pc alıcam

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
sence mantıklımı gta 'da 30 alıyorsa 60+'a çıkarmı
ssd ram temizleme + macun la ayarları da kısarım

O zaman 8+4 alın hocam.
ama dual channel olmaz ya hani performas'da sıkıntı olurmu

dur ben en iyisi konu açıyım

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci

dur ben en iyisi konu açıyım
Fps artışı olmaz bi 5 fps artar belki,bilgisayar rahatlar onun haricinde.

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
Fps artışı olmaz bi 5 fps artar belki,bilgisayar rahatlar onun haricinde.
Ya Ben Valorant'ta Normalde +75 Alıyordum Sonradan Gelen Update'ler + Benim PC'nin Isınması Derken Droptan Geçemiyorum
Valorant 10+Minecraft'ta FPS Artışı Her Türlü Olur Ramin Bi Miktarını Oyunu Vericem SSD İle Hız Farkı Olsun Başka bir şey istemiyom
zaten termal macun sürünce işlemci performansı ve temizleyince pc'yi ısınma ve drop gideceği için oda iyi olacaktır heralde değilmi

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Ya Ben Valorant'ta Normalde +75 Alıyordum Sonradan Gelen Update'ler + Benim PC'nin Isınması Derken Droptan Geçemiyorum
Valorant 10+Minecraft'ta FPS Artışı Her Türlü Olur Ramin Bi Miktarını Oyunu Vericem SSD İle Hız Farkı Olsun Başka bir şey istemiyom
zaten termal macun sürünce işlemci performansı ve temizleyince pc'yi ısınma ve drop gideceği için oda iyi olacaktır heralde değilmi
Hocam drop gider,yine drop yerseniz fps sabitleyin.Bende valorantta çok drop yiyiyordum bi takılıyordu 15 saniye donuyordu,fps'i 35'e sabitledim drop falan kalmadı 1-2snlik çok nadir giriyor artık.

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
Hocam drop gider,yine drop yerseniz fps sabitleyin.Bende valorantta çok drop yiyiyordum bi takılıyordu 15 saniye donuyordu,fps'i 35'e sabitledim drop falan kalmadı 1-2snlik çok nadir giriyor artık.
Oyun Gene İyi Zaten FPS Güzel Ama Drop Sıkıntı Mesela 65 80 Oluyo zınk 10 20'ye düşüyo gidiyor
yani bunları yapınca drop gitsin +10 15 fps artsa kafiyim

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Oyun Gene İyi Zaten FPS Güzel Ama Drop Sıkıntı Mesela 65 80 Oluyo zınk 10 20'ye düşüyo gidiyor
yani bunları yapınca drop gitsin +10 15 fps artsa kafiyim
Hocam yine normal alacağınız fps'i alırsınız.Dediğim gibi fps sabitlerseniz ani oynamalar olmayacağı için dropta gider.

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
Hocam yine normal alacağınız fps'i alırsınız.Dediğim gibi fps sabitlerseniz ani oynamalar olmayacağı için dropta gider.
Hocam İzlediğim Videolarda Deli Dehşet Fps Boost Söz Konusu Anlayamadım

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Hocam İzlediğim Videolarda Deli Dehşet Fps Boost Söz Konusu Anlayamadım
Hocam sizin sistem normalde 50 fps veriyor diyelim ama drop olduğundan siz 20 fps alıyorsunuz,drop gideceği için yine tekrardan normal fps değerlerinizi yani 50 fps alırsınız artış olmaz.Sadece ram ve depolama ekliyorsunuz bunlarda fps'e etki etmez.İşlemci veya ekran kartı değiştirseniz fps artar.

Top Bottom