Neler Yeni

Bilgisayarcıya gittikten sonra başıma gelenler

kaanxmia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Kaan
Arkadaşlar bugün bilgisayarcıya gittim kasa temizliği macun yenileme ve stok fanimin yerine soğutucu takmak için sogutucumu takıp macunu yaptilar aldım kasayı sonra bilgisayarı bir açtım klavyelerim çalışmıyor biosa girmeye çalıştım biosum sifirlanmisti klavyeyle oldu klavyem sonra düzeldi biostan sonra çıktım valoya girdim sistem ayarları fln bi hata veriyordu tpm ayarı olduğunu anladım heralde tpm açtım düzeldi bunlar başıma geldi ne oluyor bir türlü kafam almadı yardım edin lütfen ( bilgisayarciya götürmeden once lcmi win 11 yapmıştım)

kaanxmia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzeldi yazmışsınız. Şu anki problem nedir?
Soğutucu takmadan önce stok fan kullanıyordum maks işlemci 105 derece görüyordu zorlamada 9dkda macunu da yenilenmemisti stok fanı çıkardım soğutucu taktim macunu yeniledim şimdi 9dkda max 100 derece gördü islemci:2600x soğutucu: m200

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Soğutucu takmadan önce stok fan kullanıyordum maks işlemci 105 derece görüyordu zorlamada 9dkda macunu da yenilenmemisti stok fanı çıkardım soğutucu taktim macunu yeniledim şimdi 9dkda max 100 derece gördü islemci:2600x soğutucu: m200
normalde sınır 95 derece , 100 derece çok yüksek bir rakam bilginiz olsun

rynsz

80+ Bronze
1. Bios sıfırlanmıştır. Genelde işlemci çıkınca sıfırlanıyor otomatik yada pili dökülmüştür bakım sırasında pil sökmek elektrotların akımını en aza indirir parçalar zarar görmez
2. Soğutucu kötü stokdan farkı yok kaliteli bir soğurucu tak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stock soğutucu daha iyi. Daha hızlı rpm de çalışıyor.

kaanxmia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
normalde sınır 95 derece , 100 derece çok yüksek bir rakam bilginiz olsun
Stok fan macunsuz 105 gördüm soğutucu macunlu 100 gördüm anlamadım ki ben ya

1. Bios sıfırlanmıştır. Genelde işlemci çıkınca sıfırlanıyor otomatik yada pili dökülmüştür bakım sırasında pil sökmek elektrotların akımını en aza indirir parçalar zarar görmez
2. Soğutucu kötü stokdan farkı yok kaliteli bir soğurucu tak

Stock soğutucu daha iyi. Daha hızlı rpm de çalışıyor.
Hocam müsait iseniz derdimi uzun uzun sesli bir şekilde anlatabilirmiyim

Sameezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Semih Aydın
2600x nasıl o derecelere gelebiliyor ki ben 1600af kullanıyorum chrome açıkken 37 derece boşta 30 lara kadar düşüyor oyunda max 58 59 acaba kasanın bulunduğu ortammı çok dar hava sirkülasyonu nasıl bana hiç normal gelmedi değerler

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,138
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Arkadaşlar bugün bilgisayarcıya gittim kasa temizliği macun yenileme ve stok fanimin yerine soğutucu takmak için sogutucumu takıp macunu yaptilar aldım kasayı sonra bilgisayarı bir açtım klavyelerim çalışmıyor biosa girmeye çalıştım biosum sifirlanmisti klavyeyle oldu klavyem sonra düzeldi biostan sonra çıktım valoya girdim sistem ayarları fln bi hata veriyordu tpm ayarı olduğunu anladım heralde tpm açtım düzeldi bunlar başıma geldi ne oluyor bir türlü kafam almadı yardım edin lütfen ( bilgisayarciya götürmeden once lcmi win 11 yapmıştım)
Sıcaklıkların aşırı anormal. Daha sağlıklı bir hizmet almalısın ya da video izleyerek kendin yapmalısın herkes böyle öğreniyor

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,062
İsim
Oozdmrsm
kardeşim senin o rtx3090 fazlalıktı ben onu aldım yerine ati readeon hd3450 taktım şimdi daha iyi oldu :D aklıma niye geldi lan bu

Top Bottom