Neler Yeni

Bilgisayarda ekran donuyor ama fareyi hareket ettirebiliyorum

C.K.A

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Cem
Merhaba,

2023 Kasım ayında İncehesap'tan hazır sistem aldım ve uzun zamandır hiçbir problem yaşamadan kullanıyordum. Son 2-3 aydır bilgisayar LoL'de oyun bulunca LoL'ün ekranı gelirken, Valorant başlatırken aynı anda bir şey yapmaya çalıştığımda donuyor ama fare hareket ediyor. Aynı zamanda örneğin Valorant'ı açtığımda kulaklıkta ana menü sesini duyabiliyorum ama ekrandaki hiçbir şeye tıklayamıyorum. CTRL+alt+delete gibi kısayolları da denediğimde tepki vermiyor ekran kartını resetlediğimde iste aynı donmuş ekran geri geliyor sonra da siyah ekran oluyor mecbur reset atmak zorunda kalıyorum. az önce tekrar yaşadığımda siyah ekrandayken kasayı incelediğimde ekran kartına reset attıktan sonra ekran siyahken ekran kartının fanlarının durduğunu gördüm. ama örneğin fareyi hareket ettirirken valoranttaki menüde bazı yerlerin üstüne geldiğinizde çıkan sesi duyabiliyodum. Bu durumu telefondan video kaydı da yükledim linkini bırakıyorum.

Hata videosu

Aynı zamanda ssd ve Ekran kartına da testler yaptım ve sonucunda hiç bir sıkıntı göremedim. Ekran kartı furmarkta 60 dereceyi geçmedi ssd ise kendi yazılımında sağlık durumu %100 gözüküyordu. Sizce bu durumun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı? Çok sık olan ve aşırı rahatsız eden bir durum değildi ama yine de yeni aldığım bir sistemde bunu yaşamak istemiyorum.

Bilgisayarın özelliklerini aşağıya bırakıyorum.

RAM:
Team T-Force Vulcan Black 16 GB (2x8GB) 5600MHz CL40 DDR5 Gaming RAM
SSD:
Kingston NV2 SNV2S/1000G 1TB 3500/2100MB/s PCI-e N
Ekran kartı:
ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8GB
Anakart:
ASUS Prime A620M-E-CSM A620 AM5 soket DDR5 6400
İşlemci:
AMD Ryzen 5 7600 3.80GHz 6 çekirdek 38MB önbellek
İşlemci soğutucu:
Gamepower nebula RGB CPU hava soğutucusu
Kasa.
1 X Frisby FC-9320G 600W 80+ dahili PSU'lu USB 3.0 4 X RGB fan midi Tower Gaming (oyuncu) kasa(ön tarafı mesh ızgara)

Top Bottom