Neler Yeni

BİLGİSAYARDAKİ SES SORUNU

eyuphrz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Eyüp Ensar HORUZ
Dün bilgisayarımda oyunlar kasıyor diye format attım ve bazı hataları tekrar tekrar yaptığım için 6 7 kere format attım bilgisayara gerçekten yaptığım akılsızca birşeydi. Son formatta bilgisayarı sorunsuz bir şekilde açtım. Sürücüleri kurdum ancak ses tarafında hep sıkıntıya girdim. Önce bilgisayar kulaklığı hoparlörü ve mikrofonu algılamadı. Hoparlör simgesinde çarpı işareti vardı. Sürücü yükleyeyim dedim normalde sürücüyü yükleyince Denetim Masası'na gelirdi ama gelmedi ve sürücüyü kur diyorum eski sürümü kaldırıp PC'ye reset atıyor tekrar aynı ekrana gelip tekrar kaldırıyor. Sürücü güncel gözüküyor ama örneğin Discord'da birisiyle konuşurken seste patlamalar oluyor. Aynı zamanda ki bu en önemlisi, örneğin bilgisayar açıkken kulaklığımı takmak istiyorum bildirim geliyor taktığıma dair. Ama onu kullanmam için bilgisayarı resetlemem gerekiyor resetlemeden olmuyor. Formattan önce böyle bir sorunum yoktu. Sürücüleri yüklemeyi ya beceremedim ya da bir hata yapıyorum. Tekrar format atmadan önce sizlerin fikrini almak istiyorum sorun neden kaynaklı olabilir. İnşallah anakartımda falan arıza yoktur bu konuda gerçekten korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart Gigabyte B450M h

eyuphrz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Eyüp Ensar HORUZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yardımcı olacaksan ol olmayacaksan işine bak kardeşim sorun var diyoruz

Top Bottom