Neler Yeni

Bilgisayarı yeni formatladım ama mavi ekran hatası alıyorum.

Pionarq

80+
IMG_20240513_020057-min.jpg

Bilgisayarı yeni formatladım ama microsoft hesabına girerken bu hatayı aldım pc tekrar başladığında giriş yapmıştı hesaba sonra windows ile ilgili bir ayar yaparken arada bu hatayı alıyorum formatlayalı 1 saat oldu neden windows ayarlarıyla uğraşırken çöküyor yardımcı olur musunuz ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,328
İsim
Hakanbey
Alıntıyı görüntüle
Bilgisayarı yeni formatladım ama microsoft hesabına girerken bu hatayı aldım pc tekrar başladığında giriş yapmıştı hesaba sonra windows ile ilgili bir ayar yaparken arada bu hatayı alıyorum formatlayalı 1 saat oldu neden windows ayarlarıyla uğraşırken çöküyor yardımcı olur musunuz ?
Ram frekans hızını düşür

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,263
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle
Minidump dosyalarını paylaşır mısın?

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
Alıntıyı görüntüle
Hocam anakartında 4 tane ram slotu varsa ve snede de 2 tane ram varsa. Ramların takılış sırası yanlış olabilir yani 2. Ve 3. Sıraya takmayı dene büyük ihtimal sorunun çözülecektir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam anakartında 4 tane ram slotu varsa ve snede de 2 tane ram varsa. Ramların takılış sırası yanlış olabilir yani 2. Ve 3. Sıraya takmayı dene büyük ihtimal sorunun çözülecektir
Ama dediğim şey cözümlerden sadece 1 tanesi belki sorunun baska bir şey olabilir arkadaşın dediği gibi MHz düsürmeyi deneyebilirsin

Pionarq

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama dediğim şey cözümlerden sadece 1 tanesi belki sorunun baska bir şey olabilir arkadaşın dediği gibi MHz düsürmeyi deneyebilirsin
sorun çözüldü 3600mz ramlari 3800 e çekmiştim sorunsuz çalışıyordu ama bu durumlarda mavi ekran hatası alıyordum 3600e tekrar çektim artık almıyorum eyv yardımın için

Top Bottom