Neler Yeni

Yardım Bilgisayarım 1.5 2 dakikada anca açılıyor

ntf_faruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Faruk
  • Merhaba bende Western Digital Blue 500 GB WDS500G2B0A 2.5" SATA 3.0 SSD var . İlk aldığım zamanlarda bilgisayar çok kısa bir sürede açılıyordu sonradan 1.5 -2 dakikada anca açılmaya başladı
    Jpeg. vb. dosyaları hemen açmıyor 8 9 saniyede açıyor. Her türlü şeyi yaptım sadece bir formatlamadığım kaldı . SSD sağlık testinde hiçbir sıkıntı yok , farklı virüs programlarından tarama yaptım ordada sıkıntı çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim ( bu arada forumda daha yeniyim hatam varsa kusura bakmayın )

PC ÖZELLİKLERİM :
    ryzen 5 1600X işlemci
    msi b450m pro m2 v2 anakart, ,
    msi rx570 armor oc 4 gb ekran kartı
    corsair vengeance 8 gb 3000 mhz ram
    WD blue 500 GB SSD
    X-POWER 650 W PSU

Son düzenleme:

raFixed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Buğra Boyacı
başlangıçta fazla uygulama başlatılıyor olabilir görev yöneticisine girip başlangıç kısmından kullanmadığın uygulamaları devre dışı bırakırsan önyükleme süresini kısaltabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,874
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
  • Merhaba bende Western Digital Blue 500 GB WDS500G2B0A 2.5" SATA 3.0 SSD var . İlk aldığım zamanlarda bilgisayar çok kısa bir sürede açılıyordu sonradan 1.5 -2 dakikada anca açılmaya başladı
    Jpeg. vb. dosyaları hemen açmıyor 8 9 saniyede açıyor. Her türlü şeyi yaptım sadece bir formatlamadığım kaldı . SSD sağlık testinde hiçbir sıkıntı yok , farklı virüs programlarından tarama yaptım ordada sıkıntı çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim ( bu arada forumda daha yeniyim hatam varsa kusura bakmayın )

PC ÖZELLİKLERİM :
    msi b450m pro m2 v2 anakart, ,
    msi rx570 armor oc 4 gb ekran kartı
    corsair vengeance 8 gb 3000 mhz ram
    WD blue 500 GB SSD
    X-POWER 650 W PSU
Ssd ne kadar dolu

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
başlangıçta fazla uygulama başlatılıyor olabilir görev yöneticisine girip başlangıç kısmından kullanmadığın uygulamaları devre dışı bırakırsan önyükleme süresini kısaltabilirsin
Arkadaşım dediği gibi görev yöneticisinde başlangıç uygulamalarına bak ve boşta iken yine görev yöneticisinde cpu, gpu, bellek kullanım oranına bak. Anormal bir yükseklik var ise virüs bulaşmış olabilir(minerbot vs.).

ntf_faruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Faruk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
başlangıçta çalışan 1 tane uygulama var ''ear trumpet'' onu da yavaşlama olayı olduktan baya bir sonra kurdum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşım dediği gibi görev yöneticisinde başlangıç uygulamalarına bak ve boşta iken yine görev yöneticisinde cpu, gpu, bellek kullanım oranına bak. Anormal bir yükseklik var ise virüs bulaşmış olabilir(minerbot vs.).

herhangi bir anormal kullanım oranı yok ram hariç hepsi %5 in altında oda chrome vs açık ondan diye düşünüyorum

en son ne zaman formatladın

ve işlemcin ne
daha hiç formatlamadım
işlemcim ryzen 5 1600X

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,874
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
başlangıçta çalışan 1 tane uygulama var ''ear trumpet'' onu da yavaşlama olayı olduktan baya bir sonra kurdum

herhangi bir anormal kullanım oranı yok ram hariç hepsi %5 in altında oda chrome vs açık ondan diye düşünüyorum

daha hiç formatlamadım
işlemcim ryzen 5 1600X
bi formatla istersen

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
Bios'tan falan mı alâkalı acaba garip, ben bir şey anlamadım 😬

ntf_faruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Faruk
Bios'tan falan mı alâkalı acaba garip, ben bir şey anlamadım
Bios güncel ama arayüzü çok değişik kırmızılı olan arayüzden siyah beyaz olan arayüze döndü güncellemeden sonra

Virüs taraması da yap
onu da yaptım ondada sıkıntı yok malwarebytes , win defender , bir tane daha vardı ismini unuttum bu uygulamalarla yatpım varsa başka güzel bir program söyleyebilirmisin

Ekler

• MSI_SnapShot-.jpeg.jpeg
    MSI_SnapShot-.jpeg.jpeg
    102.2 KB · Hit: 13
  • IMG_20190820_190321.jpg
    IMG_20190820_190321.jpg
    877.2 KB · Hit: 16
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,874
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Bios güncel ama arayüzü çok değişik kırmızılı olan arayüzden siyah beyaz olan arayüze döndü güncellemeden sonra

onu da yaptım ondada sıkıntı yok malwarebytes , win defender , bir tane daha vardı ismini unuttum bu uygulamalarla yatpım varsa başka güzel bir program söyleyebilirmisin
Kaspersky

Top Bottom