Neler Yeni

Bilgisayarım durduk yere kapanıyor

SYBER61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
HALUK EMRE ŞİŞİK
Merhaba.
Geçen günlerde başlayan ve hala devam eden bir teknik sorunum var. Olay şöyle;
Virüs muhabbetinden dolayı herkes gibi bende eve kapandım ve bilgisayarımda oyun oynuyordum bilgisayarı açtım ve apex legends oyununu başlattım.Oyunun daha başlarındayken yani 5 dk falan geçmişti monitörden görüntü gitti siyah bir ekrana büründü ve video sinyali yok diye bir hata geldi kapandı bilgisayarın kendisi ise herhangi bir hata vermedi fakat klavyem rgb corsair ve ışıkları yanar dönerli ve donmuştu yani sağdan sola doğru renk değişiyordu ve durmuştu.Kulaklıkdan ise bilgisayar takılma sesi geliyordu reset vurdum geçtim cs yi açtım ve ölüm maçındaken yine aynı olay oldu herhangi bir hata vermiyordu ve pc donuyordu.işin tuhaf tarafı kapanmıyordu da kendi kendine sadece görüntü gidiyordu. ve hala aynı sorunu çekiyorum sorunum hala düzelmedi ramleri söktüm taktım temizledim pc nin içine hava üfledim fanları temziledim ama nafile hala herhangi bir oyuna girdiğimde 5 dk sonra kapanıyor ve evde yapabildiğim tek şey sabahdan akşama kadar boş boş oturuyorum.sorunumun ne olduğu hala çözebilmiş değilim ve sizinle paylaşmak istedim.Bu güne kadar her hangi bir oyunda herhangi bir şekilde sıkıntı çekmemiştim genelde cs ,lol ,bf1 ,apex ve daha az performans gerektiren oyunlar diyebilirim fakat şuanda böyle bir sıkıntım var ve inanılmaz bunalmış durumdayım lütfen en kısa zamanda yardımcı olun şimdiden teşekkürler

Sistem bileşenlerim şöyle
Ekran kartı: MSİ RADEON RX 580 8GB 256 BİT
ANAKART : ASUS SABERTOOTH Z87
İŞLEMCİ : İNTEL İ5 4670K
RAM : G-SKİLL XMP 4X2 1600 MHZ
POWER : 600V COOLER MASTER R5-600
SİSTEM : WİNDOWS 10 PRO 64 BİT

Ekler

• 2.png
    2.png
    23.7 KB · Hit: 73
  • 3.png
    3.png
    24.1 KB · Hit: 89
  • 4.png
    4.png
    17.5 KB · Hit: 76
  • dx2.png
    dx2.png
    24.5 KB · Hit: 86
  • dx1.png
    dx1.png
    22.6 KB · Hit: 86
  • 1.png
    1.png
    17.5 KB · Hit: 97

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,982
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kapanma gibi sorunlar güç kaynağı ya da anakart kaynaklı olur genellikle.

SYBER61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
HALUK EMRE ŞİŞİK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kapanma gibi sorunlar güç kaynağı ya da anakart kaynaklı olur genellikle.
anladım tamamdır teşekkürler farklı bir güç kaynağı ile deniyim arkadaşımın pcsi var ama anakartı deniyemem çünkü onların ki ddr4 benim 3 :D bakalım bir deniyim tekrar dönüş yaparım teşekkür ederim yinede

Egemen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Egemen
Bende de benzer bir sorun vardı monitörün yanında mouse klavye ye de güç gelmiyoru garantiye verdim ram ve işlemci değişmiş.

Adem0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Abdulkerim Alıntaş
Ekran kapanıyor dedin ekran kapandıktan sonra fanların hızı artıyormu

Top Bottom