Neler Yeni

bilgisayarım geldi kurdum şimdi napalım

cemozgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Cem
tüm ayarları yaptım, driverler vs güncel. pcde herhangi bir problem var mı nasıl anlarız? 4070 ve 7500f

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,035
İsim
Emre siyah
stress testleri yap hocam ekran kartı ve işlemci için test yap

cemozgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Cem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi uygulamadan yapacağım? linkleri gönderebilir misin

GirayHan

80+ Gold
stress testleri yap hocam ekran kartı ve işlemci için test yap
sıfır ekran kartına neden stress testi yapsın ? stress testinin hangi senaryolarda yapılması gerektiğini bilmiyorsun. bu test vram'leri aşırı yorar. sıfır ekran kartına stress test yapılmaz.

Kerem gök

80+ Silver
sıfır ekran kartına neden stress testi yapsın ? stress testinin hangi senaryolarda yapılması gerektiğini bilmiyorsun. bu test vram'leri aşırı yorar. sıfır ekran kartına stress test yapılmaz.
yapılır ve yapılması da gerekir kanka, kim diyor yapılmaz diye

GirayHan

80+ Gold
yapılır ve yapılması da gerekir kanka, kim diyor yapılmaz diye
furmark dediğimiz test ekstrem bir şekilde karta yüklenir. bu test durduk yere yapılmamalıdır. ekran kartında sorundan süphelendiğin durumlarda yapılmalıdır. sıfır karta gerek yok. bu ekran kartlarının hepsi gerekli kontrol ve testlerden geçtikten sonra son kullanıcıya ulaşır.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,035
İsim
Emre siyah
testlerini yapıpı mavi ekran alıyor mu ? ısı değeleri normal mi? bunlara bakması gerekiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

furmark dediğimiz test ekstrem bir şekilde karta yüklenir. bu test durduk yere yapılmamalıdır. ekran kartında sorundan süphelendiğin durumlarda yapılmalıdır. sıfır karta gerek yok. bu ekran kartlarının hepsi gerekli kontrol ve testlerden geçtikten sonra son kullanıcıya ulaşır.
kargoların nasıl taşındığını biliyor musun sen? kargoda bile zarar görmüş olabilir

GirayHan

80+ Gold
furmark testi o kadar ağır bir testtir ki zaten hiç bir zaman gpu'yu %100 'de kullanmayacak olan biri için bile fazla yüklenme demektir. bugün hangi oyun %100 gpu'yu kullanıyor ? siz o furmark'a soktuğunuz an sıfır kartın anasını ağlatıyorsunuz.

testlerini yapıpı mavi ekran alıyor mu ? ısı değeleri normal mi? bunlara bakması gerekiyor

kargoların nasıl taşındığını biliyor musun sen? kargoda bile zarar görmüş olabilir
Bunun için furmark'a gerek yok. OCCT kurar psu'yu ve işlemciyi test eder MEMTEST86 ile ramleri test eder bitti gitti. ekran kartını furmark'a sokmasına gerek yok. tutturmuş millet furmark furmark diye gidiyor. bende 4070ti var alalı 1 yıl olmadı 1 kere furmark'a sokmadım sokmam da. satarken sokarım o da alan kişi gelir testi yapar alır gider.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,623
İsim
misfit

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,035
İsim
Emre siyah
ayrıca furmak ekran kartına sürekli yapılmadığı sürece zarar vermez

GirayHan

80+ Gold
ayrıca furmak ekran kartına sürekli yapılmadığı sürece zarar vermez
bunun süreklisi yok. furmark test'i ekran kartında vram arızalarından şüphe duyulduğu vakit yapılır. öyle kart aldım furmark'a sokayım değil. zaten bu furmark programının yapılış amacı da bu. ekstrem şekilde yükleniyor vramlere adam neden sıfır aldığı bir kartı furmark'a sokup zorlasın ? bunun mantığı ne ? Bunu bir tek ben demiyorum gir reddit forumlarına araştır. Bi bizim ülkede var bu furmark ile test etme hastalığı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,112
Üyeler
154,700
Son üye
Ayazsrh
Top Bottom