Neler Yeni

Bilgisayarım sürekli kendini yeniden başlatıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Ferhat Şen
Merhabalar, Kardeşim birkaç gün önce valorant oynamak istediğini söyledi bende indirdim fakat oynayabilmek için tpm ve securebootun açık olması gerekiyormuş. Bende biostan açtım ama oyun açılmadı dedim bios güncellemesi yapayım uzun zamandır yapmamıştım belki ondandır dedim. Biosumu en son sürüme güncelledim sonra bir daha baktım ki aslında değiştirmediğim bir ayardan dolayı secureboot aktifleşmiyormuş. Onu değiştirdikten sonra aktifleşti ve valorant açıldı, kardeşim oynayabildi ama akşama doğru ben oyun oynarken bilgisayar bir anda kendini kapattı ve yeniden açıldı belki bir kerelik olmuştur diye oyun oynamaya devam ettim ama her seferinde böyle oldu bende acaba tpm ve securebootan dolayı mıdır diye onları kapattım. Bu sefer bilgisayar kendini kapatmadı ama oyun oynarken bir anda ses ve görüntü donuyor mesela o anda "R" sesi varsa "RRRRRR" diye ses geliyor ve görüntüde donuyor. Sonra bir arkadaş bana en baştan uefi windows kurarken format esnasında secureboot ve tpmi açarsam sorunların çözüleceğini söyledi. Bilgisayarda da öyle çok kaybedeceğim bir verim olmadığı için deniyim dedim. Yaptım fakat olmadı en başa döndü gene bir anda kendini kapatıyor ve yeniden açılıyor. Ne yapmam gerektiğini bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Pc özelliklerim şunlar: Gigabyte B550 Gaming X V2 Ryzen 5 3600 Aorus Elite RTX 3060 Corsair Vengence Rgb pro sl 2x8 16gb seagate firecuda 520 500gb(windowsun kurulu olduğu ssd)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,672
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom