Neler Yeni

Bilgisayarıma Kedim İdrarını Yaptı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mahmut Göksu
Merhaba dostlar kedim genellikle oturma odasında kalıyor onu odama pek sokmuyorum fakat Ramazan Bayramında kedim hastaydı ve gelen misafir çocukları kediyi korkuttuklarını farkettim ondan dolayı kediyi kendi odama aldım ve tekrardan misafirlerin yanına gittim. Odama geldiğimde kedim bilgisayarımın üzerinde uyuyordu dokunmadım rahatsız olmasın diye fakat o sıra kedim bilgisayarıma işemiş. İşediğini fark eder etmez bilgisayarımın parçalarını söktüm ve temizledim parçaları kurumaya bırakır bırakmaz bir tane kimyacıdan %99,97 izopropil alkol aldım ve parçaları alkol ile parçaları iyice temizledim. Ne olur ne olmaz diye bilgisayarı 3 gün açmadım 3 günün sonunda açtığımda bilgisayarımda sorun yoktu bu olay üstünden 1 ay geçmesine rağmen bilgisayar halen sıkıntısız çalışıyor sadece tek sorun ekran kartın üstündeki soğutma plaketinde hafif bir idrar kokusu var onun dışında bir sorun yok fakat aklıma bir soru takıldı bu olay bilgisayara ilerde oksitlenme veya arıza gibi olayla karşılaşırmıyım dostlar.

yaman..k

80+ Bronze
bişey olmaz kedi çişi yav:giggle:

yaman..k

80+ Bronze
alkolle sildiysen okitlenme toksitlenme hiçbir şeyolmaz

syılmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Songül Yılmaz
merhaba aynı sorunu yaşadım az önce klavyemde 3 5 damla çiş vardı su zannettim fark etmedim koku bi yerden geliyordu sonradan anladım klavyedekinin çiş olduğunu sadece su ile sildim herhangi bi problem yok klavyemde bilgisayarımın çalışma şeklinde vs ekran kartını da çalıştırınca kokuyor gibi geldi ama psikolojik sanırım keskin bir koku yok temiz bez su ile sildikten sonra ekstra fanım var onun ile alttan kuruttum sizce herhangi bir problem olur mu içi temizlenmeli mi ? içine kaçtı mı çiş bilmiyorum ama ben çiş oldugunu geç fark ettim klavyenin solunda a ve capslock tusunun orlarda 3 5 damla kadar vardı. dönüş sağlarsanız sevinirim endişelendim çünkü laptopum da yeni sayılır garantisi falan devam ediyor açıp temizleme şansım yok. teşekkürler

Hanaz

80+ Gold
merhaba aynı sorunu yaşadım az önce klavyemde 3 5 damla çiş vardı su zannettim fark etmedim koku bi yerden geliyordu sonradan anladım klavyedekinin çiş olduğunu sadece su ile sildim herhangi bi problem yok klavyemde bilgisayarımın çalışma şeklinde vs ekran kartını da çalıştırınca kokuyor gibi geldi ama psikolojik sanırım keskin bir koku yok temiz bez su ile sildikten sonra ekstra fanım var onun ile alttan kuruttum sizce herhangi bir problem olur mu içi temizlenmeli mi ? içine kaçtı mı çiş bilmiyorum ama ben çiş oldugunu geç fark ettim klavyenin solunda a ve capslock tusunun orlarda 3 5 damla kadar vardı. dönüş sağlarsanız sevinirim endişelendim çünkü laptopum da yeni sayılır garantisi falan devam ediyor açıp temizleme şansım yok. teşekkürler
Ölü konu hocam

Edit. Cevap verip daha fazla yukarı taşımayın konuyu

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Kediniz sağlıklıysa gerisi çok önemli değil :)

syılmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Songül Yılmaz
Klavyenin altı kedinin idrarından daha pistir emin olun :D sıkıntı etmeyebilirsiniz
televizyona işediğinde pert olmuştu tv hiç açılmıyordu atmak zorunda kalmıştım o yüzden endişelenmemek elde değil kedi çişi baya sakıncalı açıkçası elektronik aletler için ama sanırım benim kedi acıdı bu sefer :ROFLMAO: teşekkürler..

syılmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Songül Yılmaz
Kediniz sağlıklıysa gerisi çok önemli değil :)
çok sağlıklı sağ olun :ROFLMAO:
televizyona işediğinde pert olmuştu tv hiç açılmıyordu atmak zorunda kalmıştım o yüzden endişelenmemek elde değil kedi çişi baya sakıncalı açıkçası elektronik aletler için ama sanırım benim kedi acıdı bu sefer :ROFLMAO: teşekkürler..
Ayarlar kısmında da ekranda koyu moddan kaynaklı böyle bir iz var resim açarken de görünüyor bu iz ilk resim normal hali görev çubuğuna tıklayınca iz gidiyor ikinci resim fotoğraf vs açarken gördüğüm ve ayarların arka planında da var kedi çişinden dolayı mı oldu sizce sadece koyu modda görünüyor açık modda da ufak renk değişimi oluyor sizce ne yapmalıyım? daha da kötü duruma gelir mi bilgisayarım bu olaydan bikaç saat sonra fark ettim çünkü daha önce böyle bi şey fark etmemiştim ?

Ekler

• resim1.png
    resim1.png
    16.2 KB · Hit: 22
  • resim2.png
    resim2.png
    176.4 KB · Hit: 21
Top Bottom