Neler Yeni

bilgisayarıma vfgj virüsü bulaştı

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
turan ercan kaplan
virüs muhtemelen crackli uygulama kurarken bulaştı bilgisayarımdaki belgelerin uzantısını değiştirip kitledi ve read me notu koymuş 900 dolar para istiyor nasıl kurtulabileceğime dair kaynaklara baktım ama başaramadım daha önce başına gelen yada çözümü sağlayabilecek bir anti
Adsız.png
virüs programı varmı yoksa illa format mı atmak zorundayım?

Ziona

80+ Silver
Önemli bir dosya varmıydı bilgisayarın içinde?

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
format at aynısı bana oldu para istedi yoksa belgelere erişeceğini söylemişti program işe yaramaz antivirus ile vaktini harcama

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
turan ercan kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ödevini boş bir USB belleğe kaydedip format atabilirsin, bundan sonra da OneDrive kullanırsan böyle bir şey başına gelirse dosyaları rahatça kurtarabilirsin.
onedrive muhtemelen otomatik yedekliyordu ama usb olayı muhtemelen işe yaramaz çünkü dosya uzantısı degiştirilmiş

Malwarebytes gibi programlar dene. Zeama vardı bir de. Bir ara benim bütün dosya isimleri abuk subuk karakterlerle değişmişti. Bunları kullandım bir de kasperskyden bişey indirmiştim ücretsiz. Hangisi düzeltti hatırlamıyorum. Bu sorunun genel bir ismi vardı.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,148
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Kaspersky indirip tarama yap

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
virüs muhtemelen crackli uygulama kurarken bulaştı bilgisayarımdaki belgelerin uzantısını değiştirip kitledi ve read me notu koymuş 900 dolar para istiyor nasıl kurtulabileceğime dair kaynaklara baktım ama başaramadım daha önce başına gelen yada çözümü sağlayabilecek bir antiAlıntıyı görüntülevirüs programı varmı yoksa illa format mı atmak zorundayım?
Antivirüs programları virüsü siler. Şifrelenmiş dosyaları kurtalamaz.
Dosyaları kurtarmak için para ödemen gerekiyor. Deneme sürümü varsa belki ödemeden yapabilirsin. Buradaki uygulamaları da crackli indirme.

Top Bottom