Neler Yeni

Bilgisayarıma virüs bulaştı lütfen yardım edin

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman

Hangi firmanın otomatik driver programını kullanırsan sistemin alt üst eder. virüs programından bahsediyorum driver booster hakkında doğru ancak bütün otomatik driver programlarını önermem

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Ya csgo hilesi yapacaktım yapacağım güne lanet olsun ya Allah belasını versin böle virüsün boşta işlemci 100 de 100 ünü kullandı 85 derceyi gördüm
Bir daha hile yapmaya çalışmazsın umarım :)

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Ya csgo hilesi yapacaktım yapacağım güne lanet olsun ya Allah belasını versin böle virüsün boşta işlemci 100 de 100 ünü kullandı 85 derceyi gördüm
virüs olmasa hileyi açıcaktın yani

inan bi gram acımadım hatta iyi bile olmuş umarım senin gibi hileye yeltenenlerin tamamı bu olayı yaşar

sana ders olsun bir daha böyle şeylere bulaşma

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Reis iobit uninstaller in içinden çikan truva nin kayidi olsaydi atardim kötü windows defender bulmuştu 😀 iobit avasttan farksiz önerme l7tfen

Bu şekilde doğru yaklaşımları seviyorum ancak sert be saldıran insan tiplerini hiç sevme doğruluk payı olabilir

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Hangi firmanın otomatik driver programını kullanırsan sistemin alt üst eder. virüs programından bahsediyorum driver booster hakkında doğru ancak bütün otomatik driver programlarını önermem
Bitdefender ile çalisan anti virüse bak ya o kadar malware içinden 2tane buldu 😀

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
IObit yazılımlar zarar veriyor sisteme sadece Bitdefender'ın motorunu kullanıyor o ya @Linux şuna anlatır mısın?

Impe

80+ Silver
Bir laf vardir bilir misin? Allah in sopasi diye boşuna dememişler

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Arkadaşlar şuan çok kötüyüm PC me virüs bulaştı lütfen yardım edin şuanda PC yi tümden sıfırlıyorum inşallah gider bia ta yüklediğim oyun hilesi yüzünden bugün boşta işlemcim %100 ünü kullanıyordu görev yöneticisin baktım xtool diye bir uygulama %50 sini kullanıyor internete baktım çok büyük bir virüs müş hackerlar tarafından PC mi ele geçiriyormuş Windows deffendırı devre dışı bırakmış taran yaptım Windows üzerinden önceden indirdiğim bir hile truva atı yazıyordu ve ciddi diyor kaldırılamaz yazıyordu lütfen yardım edin şuan sıfırlıyorum ne yapacağımı bileemdim elim ayağım titriyor ağlıcam az kalsın PC yi sıfırladıtqn sonra gidermi gitmezse nasıl lanet olası virüsü kaldırırım lütfen yardım edin
Hile kullanmasaydin sende kusura bakmada gram üzülmedim windowsun sifirlamasi ile gitmeyebilir biosa geçen virüs olabilir değildir buyuk ihtimalle ama senin sifirlamani engelleyebilir diski çöp edebilir

Malwarebyts'i sitesinden indirip scan yapın.
Adw Cleaner ile taratın sistemi.
Olmazsa Kaspersky security cloud free veya internet security indirin.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,743
İsim
Toxpox
IOBit gerçekten sağlıklı bir program değil.
Advanced System Care ile 10 bilgisayarın 2 sinde bile sağlıklı çalışamadı
IOBit Driver Booster ile birçok kullanıcı sistemini kullanamaz hale getirdi ve kullanıcılar sistem dosyalarını düzeltemedi temiz kurulum yapmak zorunda kaldı
Arama motoru olarak Bitdefender ile anlaşmalılar fakat program yine IOBit'in programı

Kısacası tavsiye etmiyorum

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
IOBit gerçekten sağlıklı bir program değil.
Advanced System Care ile 10 bilgisayarın 2 sinde bile sağlıklı çalışamadı
IOBit Driver Booster ile birçok kullanıcı sistemini kullanamaz hale getirdi ve kullanıcılar sistem dosyalarını düzeltemedi temiz kurulum yapmak zorunda kaldı
Arama motoru olarak Bitdefender ile anlaşmalılar fakat program yine IOBit'in programı

Kısacası tavsiye etmiyorum
Anlamadan bilmeden etmeden bana laf atıyor birde kaynak gösterdim diyor.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,743
İsim
Toxpox
Bitdefender ile çalisan anti virüse bak ya o kadar malware içinden 2tane buldu 😀
Bitdefender F/P AV zaten
Maalesef denediğim kadarı ile algılayıp veritabanına atma süresi de baya uzun çünkü 3 ayda bile veritabanını güncel tutup verileri paylaştığım halde bulamadı.
Norton, Kaspersky ve Malwarebytes ailesi daha iyi gözlemlediğim kadarı ile en iyisi Malwarebytes ve Kaspersky.

Koruma anlamında en iyisi Kaspersky çünkü mailden tarayıcıya kadar her giriş çıkışı kontrol ediyor (internet kullanımları hariç bunu zaten hiçbir AV yapmıyor KVKK yüzünden de yapamaz diye tahmin ediyorum)

Kısacası
KorumaTespitBasit kullanımKaynak kullanımı
Kaspersky 54.54.74
Bitdefender33NANA
Malwarebytes (ADWCleaner)454.54.5
Norton3.74NA4
Kendimce böyle.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Bitdefender F/P AV zaten
Maalesef denediğim kadarı ile algılayıp veritabanına atma süresi de baya uzun çünkü 3 ayda bile veritabanını güncel tutup verileri paylaştığım halde bulamadı.
Norton, Kaspersky ve Malwarebytes ailesi daha iyi gözlemlediğim kadarı ile en iyisi Malwarebytes ve Kaspersky.

Koruma anlamında en iyisi Kaspersky çünkü mailden tarayıcıya kadar her giriş çıkışı kontrol ediyor (internet kullanımları hariç bunu zaten hiçbir AV yapmıyor KVKK yüzünden de yapamaz diye tahmin ediyorum)

Kısacası
KorumaTespitBasit kullanımKaynak kullanımı
Kaspersky54.54.74
Bitdefender33NANA
Malwarebytes (ADWCleaner)454.54.5
Norton3.74NA4
Kendimce böyle.
Bitdefender i bir aralar çok kullanıyordum 1 sene falan kullandım çokda memnundum fakat aşırı cpu ve ram harcıyor oyun oynarken kapatıyordum uğraştırıyordu epey ama arayüzü basit iyi koruyor taraması güzel çoğu koruması var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,536
Üyeler
149,744
Son üye
UranusHD01
Top Bottom