Neler Yeni

Bilgisayarım'da kimsenin çözemediği bir sorun var

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,284
İsim
Olcay akbulut
Hocam sorun indirilen ISO dan kaynaklı değil bence. Öyle olsa her indiren aynı hatayı alırdı. Sorun bence yazdırılan USB, herhangi bir bileşenin sürücüleri veya anakartın biosunda
yok hocam ondan dedim zateni buluttan yükleyince eksik dosyaları yükle gibi bir seçenek yok mu?

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
Merhaba, sistemim daha yeni 3-4 Aylık (15-20 Günden beri mavi ekran hatası alıyorum örneğin her hangi bir oyuna giriyorum 5 Dakika sonra mavi ekran verip çöküyor yeniden başlatıyor, ilk başlarda ekran kartımın arızalı olduğunu düşünüp gidip sıfır 3070Tİ Aldım, yine aynısını yapıyor, defalarca format attım bileşenleri söktüm taktım yine aynısını yapıyor, hata kodu Critical Died Process Hatası, AIDA64 Üzerinden İşlemci ram vs test yapıyorum sorun yok, fakat gpu seçeneğini aktif edince parçaların hepsini birden test'e sokunca yine aynı hatayı verip çöküyor, ne yapmam gerek çıldıracağım, Sistem Özellikleri şu şekilde

Z590 GAMING CARBON WIFI ANAKART

İ7 11700K İŞLEMCİ

3070Tİ EKRAN KARTI

2X16 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO RAM 32GB 3.600MHZ

CORSAIR CX750 RGB PSU
Testi birde occt ile yapmayı denermisin ya da denedin mi dostum geçmiş olsun bu arada :(

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Ramlerin yerini değiştirmeyi dendinmi hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramlerin 1-3 veya 2-4 olarak mı takılı.

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
yok hocam ondan dedim zateni buluttan yükleyince eksik dosyaları yükle gibi bir seçenek yok mu?
Microsoft kendi web sitesinden ISO dosyası indirmenin iki yolu var. Birincisi USB yazdırma aracı ile birlikte indirilen dosya. Bu dosyayı indirdiğinizde program seçtiğiniz usb'ye isoyu format atmaya uygun bir şekilde yazdırır. Tabi kurulum esnasında Legacy mi uefi mi diye sorar (yada indirirken tam hatırlamıyorum).

Diğer yolda direk ISO dosyasını oldığı gibi indirmektir. Bunuda ayrı bir program ile usb'ye yazdırılır. Ben bu zamana kadar hep ilk seçenek ile yaptığım için bunun dışında çok bilgim yok..

Ama bahsettiğiniz cloud olayı bana mantıklı gelmiyor. Neticede aynı sunucudan iniyor dosya. Eksik veya hatalı indirme olması için birden fazla dosya parçası olması gerekir. Ama ISO dosyası tek parça

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Hakan Keser
Belkide sorun anakart/anakart ekran kartı slotundadır. Ekran kartını öbür slota takıp denediniz mi?

saizens

80+
Testi birde occt ile yapmayı denermisin ya da denedin mi dostum geçmiş olsun bu arada :(
Occt nedir pek bir bilgim yok, nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz lütfen?

Belkide sorun anakart/anakart ekran kartı slotundadır. Ekran kartını öbür slota takıp denediniz mi?
Hocam alttaki slota takmayı deniyorum biraz daha ufak ve çıkış yerinde audio bobinleri var ekran kartı değdiği için takamıyorum nasıl yapabilirim, bana ekran kartı slotu yüzünden geliyor

işlemcinizden dolayı olabilir mavi ekran yerken ekranda çıkan kodları resimleyip paylaşır mısın
Merhaba herhangi bir kod yok, sadece bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyor ve process died yazıyor yeniden başlatıyor

İsterseniz format sonrası sürücü güncelleme yaparken ekran kartının daha eski bir sürümünü yükleyin.
Onu da denedim hocam

TahinPekmez

80+ Silver
Merhaba, sistemim daha yeni 3-4 Aylık (15-20 Günden beri mavi ekran hatası alıyorum örneğin her hangi bir oyuna giriyorum 5 Dakika sonra mavi ekran verip çöküyor yeniden başlatıyor, ilk başlarda ekran kartımın arızalı olduğunu düşünüp gidip sıfır 3070Tİ Aldım, yine aynısını yapıyor, defalarca format attım bileşenleri söktüm taktım yine aynısını yapıyor, hata kodu Critical Died Process Hatası, AIDA64 Üzerinden İşlemci ram vs test yapıyorum sorun yok, fakat gpu seçeneğini aktif edince parçaların hepsini birden test'e sokunca yine aynı hatayı verip çöküyor, ne yapmam gerek çıldıracağım, Sistem Özellikleri şu şekilde

Z590 GAMING CARBON WIFI ANAKART

İ7 11700K İŞLEMCİ

3070Tİ EKRAN KARTI

2X16 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO RAM 32GB 3.600MHZ

CORSAIR CX750 RGB PSU
Nedeni sistem dosyasının zarar görmesi, sistemin kurulu olduğu sata kablosu, sürücü çakismalari. Çözümü hard format

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Hakan Keser
Occt nedir pek bir bilgim yok, nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz lütfen?

Hocam alttaki slota takmayı deniyorum biraz daha ufak ve çıkış yerinde audio bobinleri var ekran kartı değdiği için takamıyorum nasıl yapabilirim, bana ekran kartı slotu yüzünden geliyor

Merhaba herhangi bir kod yok, sadece bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyor ve process died yazıyor yeniden başlatıyor

Onu da denedim hocam
Ekran kartını takmak için uzatıcı kablo tarzı bir şeyler vardı . Adına ne deniyor bilmiyorum ama

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Hakan Keser
Ekran kartını takmak için uzatıcı kablo tarzı bir şeyler vardı . Adına ne deniyor bilmiyorum ama.

saizens

80+
Top Bottom