Neler Yeni

Bilgisayarım'da kimsenin çözemediği bir sorun var

saizens

80+
Nereden satın aldınız hocam?
Sistemin hepsi vatan faturalı, ilk başta 3060 vardı, bozuk zannedip gittim 3070ti aldım, yine aynısını yapıyor donanımsal bir sorun mevcut ama nasıl bulacağım bunu? ekran kartıyla teste girince çöküyor yada oyun oynayınca, şimdi 3070ti bozuk olsa başka sistemde deniyorum bana mısın demiyor 3060'ı da denedim asla sorun yok. ama buna gelince pert oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam format atarken kullandığınız USB'yi değilde yeni bir USB ve temiz bir bilgisayardan indirip, usb'ye atıp, öyle deneyin.

Belki sürekli format atarak kullandığınız usb'deki dosyalardan biri eksik inmiş veyahut dosyalar arasında virüs olabilir.

Bunun dışında kasa içerisinde anakarta temas eden bir kablo, demir vs. var mı kontrol edin. Belki sistem topyekün çalıştırıldığında fanların dönmesi sonucu bir şey anakarta temas edip sisteme ısı hatasından kaynaklı mavi ekran verdiriyordur.
Öyle yaptım, gidip yeni format isosu yazdırdım fakat aynı, kasamın içi gayet toplu her hangi bir karmaşıklık yok, hatta kabloların tam oturmadığını düşünüp her şeyi sök çıkar yaptım gayet güzel kabloladım yine aynı, Ekran kartı slotum bozuk olabilir mi acaba?

FurkanIIy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Furkan Arslan
Sistemin hepsi vatan faturalı, ilk başta 3060 vardı, bozuk zannedip gittim 3070ti aldım, yine aynısını yapıyor donanımsal bir sorun mevcut ama nasıl bulacağım bunu? ekran kartıyla teste girince çöküyor yada oyun oynayınca, şimdi 3070ti bozuk olsa başka sistemde deniyorum bana mısın demiyor 3060'ı da denedim asla sorun yok. ama buna gelince pert oluyor
Hocam o zaman Vatan bilgisayara diyeceksin ki sizden aldım böyle böyle oldu parçaların değişimini istiyorum. Tahminimce sorun anakartta ama sen tüm sistemi komple değiştir yoksa kafayı yersin

saizens

80+
Hocam o zaman Vatan bilgisayara diyeceksin ki sizden aldım böyle böyle oldu parçaların değişimini istiyorum. Tahminimce sorun anakartta ama sen tüm sistemi komple değiştir yoksa kafayı yersin
Kafayı yedim zaten mental sağlığım yok psikolojiksel sıkıntılar yaşıyorum resmen camdan atasım geliyor bilgisayarı

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle yaptım, gidip yeni format isosu yazdırdım fakat aynı, kasamın içi gayet toplu her hangi bir karmaşıklık yok, hatta kabloların tam oturmadığını düşünüp her şeyi sök çıkar yaptım gayet güzel kabloladım yine aynı, Ekran kartı slotum bozuk olabilir mi acaba?
Olabilir hocam. Eğer slotta bir sıkıntı varsa bu ekran kartınızın pcie girişine de belki yansıtabilir. Ekran kartını çıkarıp pcie girişine bakın. Herhangi bir sürtünme, çizik, kararma ve solukluk varmı.

saizens

80+
Olabilir hocam. Eğer slotta bir sıkıntı varsa bu ekran kartınızın pcie girişine de belki yansıtabilir. Ekran kartını çıkarıp pcie girişine bakın. Herhangi bir sürtünme, çizik, kararma ve solukluk varmı.
Hayır her hangi bir sorun gözükmüyor içerisinde bir şey de yok, acaba alttaki ekran kartı slotuna taksam takabilir miyim?

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Hayır her hangi bir sorun gözükmüyor içerisinde bir şey de yok, acaba alttaki ekran kartı slotuna taksam takabilir miyim?
Alttaki ile üstteki aynı giriş mi ? Öyleyse olur diye biliyorum. Ama genelde biri diğerinden farklı olur

saizens

80+
Alttaki ile üstteki aynı giriş mi ? Öyleyse olur diye biliyorum. Ama genelde biri diğerinden farklı olur
Alttaki biraz daha küçük ve Audio parçaları var ekran kartının arkası oraya değiyor. acaba oradaki slota nasıl deneyebilirim, büyük ihtimalle şu anki slotta sıkıntı var

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
hocam belki bakmışsınızdır ama ne olur ne olmaz sorunu aratınca bu şekilde çıkıyor
1673614164957.png

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
hocam belki bakmışsınızdır ama ne olur ne olmaz sorunu aratınca bu şekilde çıkıyor
Alıntıyı görüntüle
Bakın yukarıda dediğim gibi sorun belkide tamamen yazılımsal olabilir. ISO dosyasını Microsoft'un kendi sitesinden mi yazdırıyorsunuz ? Bir de driver güncellemeleri yaparken kullandığınız program nedir ?

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
838
İsim
Burak
Merhaba, sistemim daha yeni 3-4 Aylık (15-20 Günden beri mavi ekran hatası alıyorum örneğin her hangi bir oyuna giriyorum 5 Dakika sonra mavi ekran verip çöküyor yeniden başlatıyor, ilk başlarda ekran kartımın arızalı olduğunu düşünüp gidip sıfır 3070Tİ Aldım, yine aynısını yapıyor, defalarca format attım bileşenleri söktüm taktım yine aynısını yapıyor, hata kodu Critical Died Process Hatası, AIDA64 Üzerinden İşlemci ram vs test yapıyorum sorun yok, fakat gpu seçeneğini aktif edince parçaların hepsini birden test'e sokunca yine aynı hatayı verip çöküyor, ne yapmam gerek çıldıracağım, Sistem Özellikleri şu şekilde

Z590 GAMING CARBON WIFI ANAKART

İ7 11700K İŞLEMCİ

3070Tİ EKRAN KARTI

2X16 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO RAM 32GB 3.600MHZ

CORSAIR CX750 RGB PSU
işlemcinizden dolayı olabilir mavi ekran yerken ekranda çıkan kodları resimleyip paylaşır mısın

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Bakın yukarıda dediğim gibi sorun belkide tamamen yazılımsal olabilir. ISO dosyasını Microsoft'un kendi sitesinden mi yazdırıyorsunuz ? Bir de driver güncellemeleri yaparken kullandığınız program nedir ?
İsterseniz format sonrası sürücü güncelleme yaparken ekran kartının daha eski bir sürümünü yükleyin.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
formatı uefi değilde windows cloud sistemi üzerinden yüklese çözülür belki hocam ne diyosunuz

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
formatı uefi değilde windows cloud sistemi üzerinden yüklese çözülür belki hocam ne diyosunuz
Hocam sorun indirilen ISO dan kaynaklı değil bence. Öyle olsa her indiren aynı hatayı alırdı. Sorun bence yazdırılan USB, herhangi bir bileşenin sürücüleri veya anakartın biosunda

Top Bottom