Neler Yeni

bilgisayarımda mavi ekran sorunu var

ahmet481

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet çağrı akın
kapatrıken hep verior ve güncelledikten sonra ram hızlarını 1300 den 1700 civarına çekiyor bu fark edebildiğim tek durum başka bişey varmı bilmiyorum alalı 2 yıl gibi bir süreç oluoyr

Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Yunus
Marka model nedir? Bir de mavi ekran hatası aldıktan sonra format attınız mı hiç veyahutta ne zamandan sonra başladı bu süreç?

ahmet481

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet çağrı akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Marka model nedir? Bir de mavi ekran hatası aldıktan sonra format attınız mı hiç veyahutta ne zamandan sonra başladı bu süreç?
ekran kartım msı 1050 tı 4 gb bu durumd hala yaşıyorum ektan kartının driverını yüklediğim zaman ram hızları geri normale dönüyor sanki her güncelleştirme de sıfırlanıyor gibi bu süreç 3.5 gündür devam etmekte

Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Yunus
Parçaları çıkar statik elektriğini at. Devamında ise de tekrardan güncel Microsoft üzerinden Windows indir ve sıfır kurulum yap. Ardından NVIDIA sürücüsünü sitesinden otomatik olarak bulmasına izin ver ve Experience kurulumunu yap bırak Game Ready senin için ekran kartının sürücüsünü ve hızlarını yapılandırsın. Ardından Crystal Disk ile diskinin sağlık bilgilerini ve Ram Expert ile de RAM bilgilerini yolla tekrardan bakalım. Normalde bu durumun 3 ana sebebi oluyor Windows gelen güncellemeler ile perişan oluyor ve bozuluyor, Ekran kartı sürücüsü temiz kurulumda olmadığı için ayarlamaları yanlış yapıyor veya RAM gibi donanımlarda statik sıkıntısından kaynaklanıyor. Eğer bunlar yazılımsal değil de donanımsal ise RAM veya HDD/SSD kaynaklı olabiliyor. Ama büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun ve BIOS güncellemesini en son ne zaman yaptın BIOS güncel mi?

ahmet481

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet çağrı akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bıos dan hiç anlmaıyorum ancak ilk zamandan beri bi değişiklik yapmadım galiba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri