Neler Yeni

Bilgisayarımda performans, Mavi ekran problemleri ve oyunlarda restart sorunu

alpoatl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alperen
Kolay gelsin herkeze benim sistemim şu şekilde
Ryzen 5 4500 işlemci
Gigabyte rtx 3060 12gb ekran kartı
Gskill 2x8gb ram
Msi b450 tomahawk max anakart
650w power
Win11 home

Sistemim tamamen güncel bios dahil her şey yerli yerinde fakat biosta xmp ve oyun modu kapalıyken performansım aşırı düşük ikisini açtığım zamanlarda örnek vermem gerekirse squad diye bir oyun var her iki mod açıkken oyunun en düşük minimum grafik seviyelerinde iken fps 45 35 arası alıyorum ve bir çok oyunda durum böyle ve bu iki mod açıkken pc oyunlarda 5 10 dakka oynadıktan sonra restart atıyor Ara sıra mavi ekran veriyor kapalıyken bir sorun yok ama aynı oyunu 25 fps lerde oynatıyor performansın bu kadar düşük olmasındaki neden ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
ve ayrıca ısı değerlerim gayet normal ısınma söz konusu değil stress testi yapamıyorum daha başlar başlamaz restart atıyor bilgisayar

Son düzenleme:

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Kolay gelsin herkeze benim sistemim şu şekilde
Ryzen 5 4500 işlemci
Gigabyte rtx 3060 12gb ekran kartı
Gskill 2x8gb ram
Msi b450 tomahawk max anakart
650w power
Win11 home

Sistemim tamamen güncel bios dahil her şey yerli yerinde fakat biosta xmp ve oyun modu kapalıyken performansım aşırı düşük ikisini açtığım zamanlarda örnek vermem gerekirse squad diye bir oyun var her iki mod açıkken oyunun en düşük minimum grafik seviyelerinde iken fps 45 35 arası alıyorum ve bir çok oyunda durum böyle ve bu iki mod açıkken pc oyunlarda 5 10 dakka oynadıktan sonra restart atıyor Ara sıra mavi ekran veriyor kapalıyken bir sorun yok ama aynı oyunu 25 fps lerde oynatıyor performansın bu kadar düşük olmasındaki neden ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
ve ayrıca ısı değerlerim gayet normal ısınma söz konusu değil stress testi yapamıyorum daha başlar başlamaz restart atıyor bilgisayar
Psu ne var

alpoatl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alperen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gamepower gp650 model bir şey daha var yazmayı unutmuşum windows olay günlüklerinde kernelpower 41 diye hata veriyor ve ayrıca dump dosyalarına baktığımda nvidia nın bir dll si hata vermiş ama sadece 1 kez verdi sonra birdaha vermedi driverlerını kaldirip kurunca düzeldi

Top Bottom