Neler Yeni

Çözüldü✓ RAM Yükseltme Sonrası Mavi Ekran ve Oyunlarda Çökme

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra yeni RAM'leri A2 ve B2'ye eski RAM'leri A1 ve B1'e takıp sistemi çalıştır bakalım. Kaspersky'ı da kaldır hocam.Alıntıyı görüntüle
Uyguladım. Bilgisayarı açar açmaz tekrardan mavi ekran hatası aldım. (XMP profilini biostam tekrar yükselttim ama)

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Uyguladım. Bilgisayarı açar açmaz tekrardan mavi ekran hatası aldım. (XMP profilini biostam tekrar yükselttim ama)
XMP'yi kapatıp açınca mavi ekran veriyor mu tekrardan bakar mısın?

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Şimdi onu denedim. Kapattıktan sonra PC'yi açtım, henüz mavi ekran vermedi.
Tamamdır bir bak bakalım 1-2 saat mavi ekran verecek mi? Eğer vermezse bu sefer BIOS'a gir. F7 tuşu ile Advanced Mod'a geç. Geçtikten sonra Aı Tweaker sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra D.O.C.P'yi aktifleştir ve oradaki sayfadan Memory Frequency yazan kısmı 3533 MHz yapıp kaydedip çık bakalım ondan sonra tekrardan oyunlarda test et bakalım.

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Tamamdır bir bak bakalım 1-2 saat mavi ekran verecek mi? Eğer vermezse bu sefer BIOS'a gir. F7 tuşu ile Advanced Mod'a geç. Geçtikten sonra Aı Tweaker sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra D.O.C.P'yi aktifleştir ve oradaki sayfadan Memory Frequency yazan kısmı 3533 MHz yapıp kaydedip çık bakalım ondan sonra tekrardan oyunlarda test et bakalım.
3533 MHz olarak şu an test ediyorum, güncelleme geçeceğim. Kaspersky'ı yüklememeli miyim bu arada?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
3533 MHz olarak şu an test ediyorum, güncelleme geçeceğim. Kaspersky'ı yüklememeli miyim bu arada?
Kaspersky kaynaklı bu aralar çok fazla mavi ekran görüyorum. Bilinçli kullanıcıysan kullanmana gerek yok. Windows Defender iş görüyor.

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Mavi ekran sorunu çözüldü mü bilmiyorum ama oyundan hala düşüyorum.

Can...

80+ Platinum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Mavi ekran sorunu çözüldü mü bilmiyorum ama oyundan hala düşüyorum.
RAM'ler uyumsuzluk çıkarıyor o zaman. Normalde çıkarmaması gerekirdi. İnternet üstünden D&R'dan mı aldın?

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
RAM'ler uyumsuzluk çıkarıyor o zaman. Normalde çıkarmaması gerekirdi. İnternet üstünden D&R'dan mı aldın?
Evet, özellikle aynı RAM olması adına sitelerde gezdim. En güveniliri D&R olduğunu düşünerek alışveriş yaptım ama iade edemiyorum maalesef. Canlı destekteki görevli ambalaj açıldığı için kullanıcı hatası olduğunu söyledi.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Evet, özellikle aynı RAM olması adına sitelerde gezdim. En güveniliri D&R olduğunu düşünerek alışveriş yaptım ama iade edemiyorum maalesef. Canlı destekteki görevli ambalaj açıldığı için kullanıcı hatası olduğunu söyledi.
Sitede iade et diye seçenek çıkmıyor mu?

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası