Neler Yeni

Çözüldü✓ RAM Yükseltme Sonrası Mavi Ekran ve Oyunlarda Çökme

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Şimdilik yapman gereken başka şey yok hocam. 1 hafta test et bakalım bir sorun olacak mı diye?
Mesaj otomatik birleştirildi:

CPU-Z'de kasadaki gibi görülmüyormuş. Sorun sürekli olmadığı için bir süre test etmem gerekecek. Bunun dışında yapmam gereken bir test var mı? RAM kontrolü için USB'ye yazılan bir uygulama vardı sanırım.
Memtestten bahsediyorsun. Gerek yok hocam ona dediğim gibi 1 hafta bak bakalım.

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Şimdilik yapman gereken başka şey yok hocam. 1 hafta test et bakalım bir sorun olacak mı diye?
Yardımların için teşekkür ederim, bir süre test edeceğim. Aynı hatayı tekrar alırsam RAM'in iade süresi geçmeden iade etmeli miyim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Yardımların için teşekkür ederim, bir süre test edeceğim. Aynı hatayı tekrar alırsam RAM'in iade süresi geçmeden iade etmeli miyim?
İade süresi 14 gün hocam. Mavi ekran verirse paylaş hocam gene benimle. Önemli değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
HELLDORADO
Eskilerini çıkartıp sadece yeni RAM'lerinizi denermisiniz, sorun eski RAM'lerle mi çakışıyor öyle anlayabiliriz.

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Eskilerini çıkartıp sadece yeni RAM'lerinizi denermisiniz, sorun eski RAM'lerle mi çakışıyor öyle anlayabiliriz.
Bilgisayarda herhangi bir hata yok. İki gündür özellikle GTA’da oyun kalabalık yerlerde 3-4 defa hiçbir hata vermeden kapanıyor. Bu yüzden hatayı tespit etmek biraz zahmetli. Yarın tekrar kalabalık lokasyonlara girip deneyeceğim, kapanma yaşarsam dediğin çözümü uygulayacağım. Mavi ekran operada gezinirken oldu bu arada.

An itibariyle oyundan tekrardan, hiçbir hata almadan düştüm. Şimdi yeni aldığım ramleri çıkartarak tekrar deniyorum. Düzelip düzelmemesine bakmaksızın iade edeceğim. 32 GB rame ihtiyacımın olduğunu pek düşünmüyorum. Ramleri çıkardığım halde aynı sorunu yaşarsam güncelleme geçeceğim.

Son düzenleme:

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Ürünün orijinal ambalajı çıkarıldığı için iade kabul edilmiyor. Çözüme mahkum kaldım diyebilirim. @Emmree Oyunlarda aniden çökme sorunu devam ediyor. :/

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Ürünün orijinal ambalajı çıkarıldığı için iade kabul edilmiyor. Çözüme mahkum kaldım diyebilirim. @Emmree Oyunlarda aniden çökme sorunu devam ediyor. :/
Yeni aldığın 2 RAM'le mi devam ediyor. BIOS sıfırlayıp D.O.C.P'yi tekrardan açıp tekrardan test eder misin?

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Yeni aldığın 2 RAM'le mi devam ediyor. BIOS sıfırlayıp D.O.C.P'yi tekrardan açıp tekrardan test eder misin?
Eski RAM’leri çıkartıp sadece yenileriyle 3600 Mhz’de mi test edeyim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Eski RAM’leri çıkartıp sadece yenileriyle 3600 Mhz’de mi test edeyim?
Evet.

Yenileri A2 ve B2 (2. ve 4. slota) tak.

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Evet.

Yenileri A2 ve B2 (2. ve 4. slota) tak.
Bilgisayarda sadece yeni RAM'ler takılı, oyunda şu ana kadar herhangi bir düşme yaşamadım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Bilgisayarda sadece yeni RAM'ler takılı, oyunda şu ana kadar herhangi bir düşme yaşamadım.
Tamamdır hocam 1-2 saat daha bak. Eğer sorun olmazsa eskileri A1 ve B1 (1. ve 3. slota) takıp tekrardan düşme ya da çökme olup olmayacağına bir bak bakalım.

hwtzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emir Arda Güç
Tamamdır hocam 1-2 saat daha bak. Eğer sorun olmazsa eskileri A1 ve B1 (1. ve 3. slota) takıp tekrardan düşme ya da çökme olup olmayacağına bir bak bakalım.
Şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı. Eski ramleri A1 ve B1 slotlarına takarak dördünü tekrar deneyeceğim.

Eski ramleri takınca bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran yedim. Yenileri çıkartıp sadece eskileri taktığımda da uzun süre bilgisayara ekran gelmedi. Minidump dosyalarını paylaşıyorum.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,356
İsim
Emre Zengin
Şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı. Eski ramleri A1 ve B1 slotlarına takarak dördünü tekrar deneyeceğim.

Eski ramleri takınca bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran yedim. Yenileri çıkartıp sadece eskileri taktığımda da uzun süre bilgisayara ekran gelmedi. Minidump dosyalarını paylaşıyorum.
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra yeni RAM'leri A2 ve B2'ye eski RAM'leri A1 ve B1'e takıp sistemi çalıştır bakalım. Kaspersky'ı da kaldır hocam.
Ekran Görüntüsü (83).png

Top Bottom