Neler Yeni

Bilgisayarımı Satıp M2 Mac mini geçmek mantıklı mı?

KN0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaancan İncirkuş
O zaman geçebilirsiniz ama windows'un bütün uygulamalarından (macos versiyonu olmayan uygumalardan) ferargat etnelisiniz.
Windowsa özel kullandığım uygulama yok. MacOs'de paralı olan ama windows'da paralı olan bir şeyde kullanmıyorum. Paralı olsada pek dert değil tek seferlik bir şeydir muhtemelen alırım.

şahin doğan

80+ Platinum
Kesinlikle alınır.

• Beğen
Reaksiyonlar: KN0x

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
MAC'e geçmek için kendine tek bir soracağın soru var? Oyun oynamayacak mıyım, ne seviyede oynayacağım. Bu sorunun cevabı hayırsa MAC her zaman yapıştırılır.

KN0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaancan İncirkuş
MAC'e geçmek için kendine tek bir soracağın soru var? Oyun oynamayacak mıyım, ne seviyede oynayacağım. Bu sorunun cevabı hayırsa MAC her zaman yapıştırılır.
Oyun normalde oynamazdım ama elimde 2 senelik xbox gamepass ultimate var bu boşa gitmesin diye ekstradan xbox series s alacağım. O yüzden oyunların dert olacağını pek sanmıyorum.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,252
İsim
Ali yılmaz
Artık cloud sistemi var maclerde kurtarıyor bence baya. Ki oyun pek oynamam xbox alıcam diyorsunuz. Windows'a işim yok diyorsunuz. Yani zaten istiyorsunuz ve sizin için bu mantıklı. O zaman beklemeye gerek yok kral sen biraz gaz istiyor gibi geldi jdkxk. Bence mantıklı yani

KN0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaancan İncirkuş
Artık cloud sistemi var maclerde kurtarıyor bence baya. Ki oyun pek oynamam xbox alıcam diyorsunuz. Windows'a işim yok diyorsunuz. Yani zaten istiyorsunuz ve sizin için bu mantıklı. O zaman beklemeye gerek yok kral sen biraz gaz istiyor gibi geldi jdkxk. Bence mantıklı yani
Gaz değilde onay istiyorum kafamda çoğu şey tamam. Ama böyle bir şeye kalkışıp pişman olan vardır, daha iyi fikri olan, vardır diye açtım birde dediğim gibi onay almak istedim

2600X'i 9500TL'ye nasıl satacağımı bende anlayamadım. 9500 + 8000 nasıl 13500 yapıyor onuda anlayamadım.
hadi yanlışlıkla 9'a bastı desek. 13.5k bulmak için 5.5k'ya sattı desek yine olmuyor 0'I 2.3k o işlemcinin:D ayrıca kimse mining görmüş rx 6600'e 4k vermez daha bugün 4750 TL'ye paylaşıldı forumda aynı kart
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu arada series s almak çok mantıklı gelmiyor bana kullanmış biri olarak söylüyorum. zamanla yavaşlama ve kasma problemi oluyor. ben dahil tüm arkadaşlarım sattık aldığımız series si. bir de 2. el alacağım diyorsun pek önermem şahsi görüşüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ney değil "EFENDİM" YAVRUCUĞUM!:peepo2:
efendim öyretmenim :shy:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Güney Eroğlu
Selam, ben de yazılımcıyım. MacBook Pro kullanıyorum ve Apple'ın sağladığı ekosistem rahatlığı olsun, yazılımdaki güç ve performans olsun, teknoloji genişliği ve imkân açısı olsun... Her açıdan büyük +'ları var. Tabii ki yazacağın dil, gireceğin development alanı gibi şeylere göre parametreler artacağı için, gereklilik kısmı da değişebilir. xBox seni oyun konusunda belli bir noktaya kadar doyuracaktık; fakat belli başlı FPS oyunları ve Sony özelindeki oyunları sadece izleyerek yetineceğinin farkında da olman gerekiyor.

Hem iş hem oyun kısmındaki denge için ben senin yerinde olsam kesinlikle MacBook alırdım. İş kısmındaki gelir elde edişi ile beraber 2024 yılında zaten PC'ni dizelebilirsin.

Benim alanım Front-End mesela. Web ve mobile development ile uğraşıyorum ve react native ihtiyacım için, xCode lazım ve MacBook benim için zaten zorunluluk.

Kendi durumuna göre ihtiyacını listelemen faydalı olabilir. Dilersen buradan da yazabilirsin, birlikte değerlendiririz. İhtiyaç çıkıyorsa net bir şekilde gir, ihtiyaç çıkmıyorsa şu anlık zorlamayabilirsin de.

Top Bottom