Neler Yeni

BİLGİSAYARIMIN ANİDEN KAPANMASI

anlaktan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl aktan
Arkadaşlar Merhaba;
Ektede görülen sistemi 10gün önce satın aldım.Sorunsuz 1 hafta kullandım yeri geldi 1 2 gün açık bıraktım hiç sıkıntısı yoktu ama 2gün önce oyun oynamak için kasayı çalıştırdım.Fanlar hızlı dönmeye başladı.
Masaüstü geldi 1 2 dk sonra kasa kendini otomatik kapattı.Tekrar açıp denedim aynı şeyi tekrar yaptı.Çok gürültülü bi fan sesi ve sonra kendini kapatma.Dedim belki ramlarde sorun olabilir tek rami çıkartıp çalıştırdım hiç bir sorun kalmadı çalışmaya devam etti.Aldığım yerle konustugumda ram slotlarında sıkıntı olabilir denildi getir bakalım dediler.Bilgisayarı götürdüm güç kaynagında sorun varmış düzelttik dediler. Eve geldim taktım yine aynısı oldu tek ramle denedim slot değiştim vs hiç bir şey değişmedi aynı sorun devam ediyordu.Telefonla aradım sıvı sogutmadanda olabilir dedi kasayı salla biraz dedi sonra tekrar dene dedi kasayı salladım tekrar denedim hiç sorun yok maksimum işlemci ısısı 45 50 derecede sabaha kadar açık kaldı.İşe gitmeden önce tekrar deniyim dedim kapatıp açtım monitorde masaüstünü gördüm 2 saniye içinde işlemci yine 95 derecelere çıktı tekrardan kapattı.Yani kısacası bazen sıfır sıkıntı her şey güzel normal değerlerde bazen kapatıp açınca birden 95 derecelere çıkıp kendini kapatan bir pc sorun nerde olabilir bu durumu yaşayan varmı daha önce yardımcı olurmusunuz.İyi günler dilerim herkese.

Ekler

• WhatsApp Image 2024-01-20 at 15.39.59.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-20 at 15.39.59.jpeg
    42.8 KB · Hit: 24

bydrzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ozan Baydar
Bence sorun ısı ile alakalı. İşlemci soğutucusu iyi oturmamış olabilir, doğru konumda olmayabilir. Öncelikle bunları kontrol edin.

Timci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Fehim Şalış
Sıvı soğutma bloğu tam oturmamış olabilir, termal macun fazla yada az olabilir.

anlaktan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl aktan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani sıvı soğutma montajında sıkıntı yok öyle bir şey olsa 2 3 gün açık kaldığında da sorun çıkartırdı diye düşünüyorum.Bios tamamen güncel biosda denemedeğimiz seçenek kalmadı.Dün gece sorunsuz çalışıyordu sabah kapatıp açınca tekrardan 95 100 derece ısı almaya başladım.Kafayı yemek üzereyim 35 40k ile pc alıp böyle sorunlar yaşamak insanı yoruyor.

anlaktan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl aktan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun sıvı sogutmanın pompasında çıktı arkadaşlar düzgün çalışmadığı için işlemci ısınıyor ve kendisini kapamaya alıyormuş.Bilginiz olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,728
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom