Neler Yeni

Bilgisayarımın Isı Değerleri Normal mi?

Edysers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Faruk Kızıl
1 Hafta Önce Acer Nitro 16 Ryzen 7 7840HS RTX 4060 16GB Bir Laptop Aldım Isı Değerlerini Ölçtüğüm Sonuçları :
CPU-Z - Ryzen 7 7840HS - Max 92 Derece
FurMark - RTX 4060 - Max 90 Derece
Sıcaklık Değerleri Bu Şekilde Bana Bir Tık Fazla Geldi Ama Cooler Pad Veya Laptop Standı Gibi Hiçbir Şey Kullanmadım Düz Masanın Üstünde Fanlar Otomatikte Mod(nitrosense uygulamasında) Dengelide Olarak Ölçüm Sizce Değerler Nasıl Yardımcı Olursanız Sevinirim

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
ismail
Aynı konuyu bir de sıcak fırsatlara açmayı unutmuşsun.Düz masanın üstüne koyarsan görür o sıcaklıkları.Alt ızgarası hava alacak şekilde havada durmalı laptop.Ayak kısımları kısaysa destek yapın yada altına koymaya aparat alın.Ek olarak bu sıcaklarda normal laptop işlemcileri genel olarak yük de 90 derecede çalışıyor zaten.

Edysers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Faruk Kızıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yardımınız için sağolun laptop soğutucu koymayı düşünüyorum oyunlar için zaten gerekli ben stock halde denemek istedim bana birazcık yüksek geldi sonuçta laptop olduğu için normal sayılabilir

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
1 Hafta Önce Acer Nitro 16 Ryzen 7 7840HS RTX 4060 16GB Bir Laptop Aldım Isı Değerlerini Ölçtüğüm Sonuçları :
CPU-Z - Ryzen 7 7840HS - Max 92 Derece
FurMark - RTX 4060 - Max 90 Derece
Sıcaklık Değerleri Bu Şekilde Bana Bir Tık Fazla Geldi Ama Cooler Pad Veya Laptop Standı Gibi Hiçbir Şey Kullanmadım Düz Masanın Üstünde Fanlar Otomatikte Mod(nitrosense uygulamasında) Dengelide Olarak Ölçüm Sizce Değerler Nasıl Yardımcı Olursanız Sevinirim
fanları tuboya alın güzel bi soğutucu alın ısınma düşer

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
onun dışında şuan ki değerler normal mi?
olabilirde olamayabilride şimdi bu değerlere yüksek bi performansta (fps olarak baz alın şimdilik) örneğin 100 fpse 90 derece ulaşıyorsa ve 4060 için 100fps iyi bi değerse güzel ama 90 dereceye 80fpste ulaşıyorsa ısı yüzünden performans kısıyorsa kötüdür bunun hakkında bilgi vermemişsiniz yani dediğim gibi en iyi şekilde soğutmayı yapınca söyleyin

Edysers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Faruk Kızıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
olabilirde olamayabilride şimdi bu değerlere yüksek bi performansta (fps olarak baz alın şimdilik) örneğin 100 fpse 90 derece ulaşıyorsa ve 4060 için 100fps iyi bi değerse güzel ama 90 dereceye 80fpste ulaşıyorsa ısı yüzünden performans kısıyorsa kötüdür bunun hakkında bilgi vermemişsiniz yani dediğim gibi en iyi şekilde soğutmayı yapınca söyleyin
tamamdır sağolun

Top Bottom