Neler Yeni

Bilgisayarın Ara Ara Donması

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
3-4 Gündür bu sorunla uğraşıyorum kaç kere format attım kaç tane yolu denedim saymaya fırsatım olmadı ne yapsam da çözüme ulaşamadım. Genel olarak Valorant oynayan birisiyim ve genelde fps'im 120-130 bazen 150 lerde seyrederdi. Son 3-4 gündür fps im çoğunlukla 90 ın altına düşüyor ve fps drop yiyorum, solda 90 fps gösteriyor ama yani sanki 20-30 fps miş gibi öyle bir drop. Twitch izlerkende aynı sorunu yaşıyorum bir anda yayın donuyor bilgisayar tıkanıyor sayfayı yenileyince de kendine geliyor. 2-3 Kere format attım tüm driverleri sitesinden indirdim tüm updateleri yaptım, CPUID'den Ramleri kontrol ettim iki rami de sorunsuz bir şekile görüyordu her yolu denedim ama bir sonuça ulaşamadım.. Yardımcı olabilecek varsa çok minnettar kalırım cidden baş belası bir durum.

Sistem
İşlemci : R5 3400G
Anakart : MSI B450M-A PRO MAX
Ram : G-Skill Ripjaws 2x8 3600Mhz
SSD : Samsung 860 EVO
Powersupply: Sharkoon 650+W

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok
Valorantın güncellemesinden kaynaklanmıştı heralde.
Başka oyunlarda var mı?

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorantın güncellemesinden kaynaklanmıştı heralde.
Başka oyunlarda var mı?
TFT oynuyorum Valorant dışında ama onda da fps dropunu gözle kestiremiyorum.. Tek dikkat ettiğim elime item aldığımda fps 170-180 e düşüyor itemi bıraktığımda 200-210 a çıkıyor aynı Valoranttaki gibi bir kasma giriyor ama tam kestiremiyorumda TFT'de dediğim gibi. Bu arada sistemimde 4-5 aylık konuya eklemeyi unutmuşum.

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını kapattığımda düzelmişti bende. İmzadaki sistemde aldığımda donuyordu baya ugrastıktan sonra şans eseri denk geldim ve kapattım donma ve drop gitmişti açıksa bi dene istersen

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını kapattığımda düzelmişti bende. İmzadaki sistemde aldığımda donuyordu baya ugrastıktan sonra şans eseri denk geldim ve kapattım donma ve drop gitmişti açıksa bi dene istersen
BIOS'dan mı kapatılıyor? Çok bir bilgim yok bu konular hakkında tam olarak nerden yapıldığını söyleyebilirmisin acaba?

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Arama çubuğuna grafik ayarları yaz direk çıkar windows 10'da böyle
1621518783408.png

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan

Ekler

• 56.png
    56.png
    23.1 KB · Hit: 43

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Tüh valla bilmiyorum ekran kartı olmadığı içindir belki ben sadece böyle çözmüştüm dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim sıcaklıktan da drop giriyordu onu demeyi unutmuşum sıcaklık durumların nasıl

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Tüh valla bilmiyorum ekran kartı olmadığı içindir belki ben sadece böyle çözmüştüm dostum
3-4 Gündür gecemi gündüzümü bu konuya verdim ama bir sonuç yok hala daha, tüm sitelerden tüm forumlardan okudum ama ordaki konularda hep yarım kalmış çözüme ulaşılamamış... Crystal Diskten SSD sağlığına baktım %99 da sağlık ver her şey tam takırında donanımsal olmadığını düşünüyorum. Yeni gelen Windows Update'sinden sonra oldu aslında, yeni gelen bir özellik mi yaratıyor acaba bu sorunu?

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
3-4 Gündür gecemi gündüzümü bu konuya verdim ama bir sonuç yok hala daha, tüm sitelerden tüm forumlardan okudum ama ordaki konularda hep yarım kalmış çözüme ulaşılamamış... Crystal Diskten SSD sağlığına baktım %99 da sağlık ver her şey tam takırında donanımsal olmadığını düşünüyorum. Yeni gelen Windows Update'sinden sonra oldu aslında, yeni gelen bir özellik mi yaratıyor acaba bu sorunu?
olabilir reis valla ben dediğim gibi o lanet grafik ayarlarındaki cpu zamanlamasını kapatınca düzeldi.Benim işlemci 82 dereceyi görüyor bazı oyunlarda soğutucu stok soğutucu oldugundan , otomatik oyunu kapatıyor mesela sıcaklıklarını ölçsene oyun oynarken msi afterburner ile. O acayip drop yapıyor ısınınca belki o yüzdendir

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
olabilir reis valla ben dediğim gibi o lanet grafik ayarlarındaki cpu zamanlamasını kapatınca düzeldi.Benim işlemci 82 dereceyi görüyor bazı oyunlarda soğutucu stok soğutucu oldugundan , otomatik oyunu kapatıyor mesela sıcaklıklarını ölçsene oyun oynarken msi afterburner ile. O acayip drop yapıyor ısınınca belki o yüzdendir
Sıcaklığın ne kadar olması lazım ortalama işlemci için?

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Valla sözde resmi sitelere bakınca 90-100 kabul edilebilir yazıyor ama ben 80i geçince elimi 5 saniye tutamıyorum kasaya ve zararlı olduğunu düşünüyorum. Bence 70 72 geçmemeli ya ama inan heryerde farklı yazıyor en iyisi ölç yüksekse biosda bi ayar var onu kapatırsın 10fps gidiyor ama sıcaklık 60a kadar düşüyor ben soğutucu alana kadar öyle kullanıyorum

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Valla sözde resmi sitelere bakınca 90-100 kabul edilebilir yazıyor ama ben 80i geçince elimi 5 saniye tutamıyorum kasaya ve zararlı olduğunu düşünüyorum. Bence 70 72 geçmemeli ya ama inan heryerde farklı yazıyor en iyisi ölç yüksekse biosda bi ayar var onu kapatırsın 10fps gidiyor ama sıcaklık 60a kadar düşüyor ben soğutucu alana kadar öyle kullanıyorum
Vallaha hiçbir oyun açık değilken bile youtubede yada twitch de video izlerken bile donuyor bilgisayar, onla alakalı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,507
Üyeler
155,430
Son üye
Albayata
Top Bottom