Neler Yeni

Bilmiyorum (üni ve hayatın devamı)

Memo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet ersoy
23 yaşında biriyim , geçen yıl başkent universitesi 2 yıllık elektronik teknolojisi programına tam burs alarak yerleştim ve dondurdum. Ankara'da yaşayan biriyim , üniversite gidiş geliş sorun değil extra bir maliyeti yok. Şuan calistigim yerde asgariden biraz daha yüksek bir maaşla çalışıyorum . İstifamı verdim iş ciddi olana kadar farklı bir düşüncem yoktu açıkça. Şimdi kafama takılan şey şuan zaten yillandikca zam alıyorum işyerinde , tekniker olunca asgari üstüne 2 3 k daha koyup yine 0 dan baslaticaklar ve aynı işi yapicam. Benim okula gitme derdim aslında ASELSAN in bir alt yüklenici firmasında 2 yıl çalışmam olmam ve bunun okuldan sonra baykar ,Tai , havelsan gibi yerler için bir anahtar rolü oynayacağını düşünmem ama şuan zaten başvuru yapsam en az 3 4 yılda alicaklarini biliyorum teknisyen olarak , tekniker olarak da aynı seviye de alicaklar ki çok da ders çalışan biri değildim lise de olsun farklı olsun , üniversite ortalamam yüksek olmayacak onun farkındayım ve bu kurumlar alim yaparken bunlara dikkat ediyor . Şuan ayt uzerinden de almış olduğun bir puan var ve açıköğretim den lisans tercihlerini yapmış bulunmaktayim, yerleşeceği mi düşünüyorum . Sadece lisansı okusam , örgün 2 yıllık okulu okumasam daha mantıklı olmaz mı diyorum , şuan 2 yılı 5 parası geçireceğim buna degecegini düşünmüyorum bilmiyorum ne yapmalıyım?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,501
Üyeler
141,147
Son üye
amperino
Top Bottom