Neler Yeni

Yardım BIOS güncelleme sonrası ekran açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Salih Durak
Merhabalar, MSI Mortar Max B450 anakartım var. Dün MSI'nin sitesinden beta olmayan sürümü indirdim BIOS'a güncellemeyi attım. Attıktan sonra yeni aldığım 2. RAM'i de taktım sorunsuz çalıştı daha sonra Ram frekansı yükseltmek için BIOS'tan frekans ve voltaj ayarlarını yaptım. Frekansı Ram ve anakart destekli 3600Mhz voltajı ise 1.45V'ye çıkardım. Ancak ondan sonra kasayı çalıştırdığımda ekran gelmiyor. Tüm parçalar sorunsuz çalışıyor gözüküyor fakat ekrana herhangi bir şekilde görüntü alamıyorum. Nasıl çözebilirim?

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Merhabalar, MSI Mortar Max B450 anakartım var. Dün MSI'nin sitesinden beta olmayan sürümü indirdim BIOS'a güncellemeyi attım. Attıktan sonra yeni aldığım 2. RAM'i de taktım sorunsuz çalıştı daha sonra Ram frekansı yükseltmek için BIOS'tan frekans ve voltaj ayarlarını yaptım. Frekansı Ram ve anakart destekli 3600Mhz voltajı ise 1.45V'ye çıkardım. Ancak ondan sonra kasayı çalıştırdığımda ekran gelmiyor. Tüm parçalar sorunsuz çalışıyor gözüküyor fakat ekrana herhangi bir şekilde görüntü alamıyorum. Nasıl çözebilirim?
Biosu sıfırlamak için pilini çıkarıp 5 dk bekletip geri tak. Büyük ihtimal 1.45V a çıkarttığın için çalışmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Salih Durak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biosu sıfırlamak için pilini çıkarıp 5 dk bekletip geri tak. Büyük ihtimal 1.45V a çıkarttığın için çalışmıyor.
Eve geçtiğimde deneyeceğim. Aslında 1.45 için ekranda kırmızı veya pembe uyarı almadım. Hangi voltajı önerirsiniz?

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Tek RAM yapınca çalışıyor diğerini taktığımda Corsair iCUE görüyor ama ekran açılmıyor.
O zaman sorun ramde, başka bir bilgisayarda deneyebiliyorsan dene, yok ise direk garantiye yolla, corsair ise ramler büyük ihtimal 0 bir tane göndereceklerdir garantisi daha bitmediyse.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Salih Durak
O zaman sorun ramde, başka bir bilgisayarda deneyebiliyorsan dene, yok ise direk garantiye yolla, corsair ise ramler büyük ihtimal 0 bir tane göndereceklerdir garantisi daha bitmediyse.
Aslında zaten yeni geldi Amazon'dan aldım ilk taktığımda çalıştı. Voltaj ve Mhz ayarından sonra böyle oldu. Bilmeden RAM'i mi yaktık acaba. Vallahi zoruma gider :)

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Aslında zaten yeni geldi Amazon'dan aldım ilk taktığımda çalıştı. Voltaj ve Mhz ayarından sonra böyle oldu. Bilmeden RAM'i mi yaktık acaba. Vallahi zoruma gider :)
Yok yok, hiç bişi deme, mhz falan değiştirdim falan. Direk çalışmadı de.

Top Bottom