Neler Yeni

bios güncellemesi yaptıktan sonra bilgisayarım kasmaya başladı

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
recep kırımi
normalde lolde sabit 144 fps oynuyorken arada bir anlık olarak 10 fps ye düşüp kasıyor msi b450 ma pro max anakartım var bios güncellemesini yaptıktan hemen sonra oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Doğan Aksüt
Anakart BIOS'unu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Sıfırlamadan önce kullandığınız işlemcinin fabrika ayarlarına dönmüş bios sürümünü güncellemeye destekli olup olmadığını kotrol edin. Anakartınız gen3 destekli yani biosu sıfırladıktan sonra tekrar bios güncellemek için gen3 bir işlemciye ihtiyaç duyarsınız işlemciniz gen3 ise sıfırlayın.
normalde lolde sabit 144 fps oynuyorken arada bir anlık olarak 10 fps ye düşüp kasıyor msi b450 ma pro max anakartım var bios güncellemesini yaptıktan hemen sonra oldu

Sorun BIOS kaynaklı ise düzelecektir

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,647
İsim
Hacı
Beta sürüm mü attınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
recep kırımi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakartımın markası bu en üstteki sürümü attım
Beta sürüm mü attınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart BIOS'unu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Sıfırlamadan önce kullandığınız işlemcinin fabrika ayarlarına dönmüş bios sürümünü güncellemeye destekli olup olmadığını kotrol edin. Anakartınız gen3 destekli yani biosu sıfırladıktan sonra tekrar bios güncellemek için gen3 bir işlemciye ihtiyaç duyarsınız işlemciniz gen3 ise sıfırlayın.

amd ryzen5 3500x marka işlemcim var anakartımda msi b450 ma pro max

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
recep kırımi

sıfırladım fakat hiçbirşey değişmedi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
Ekran kartın nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
recep kırımi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
Geforce gtx 1650 oc

Zotac olması lazım

Şuanda pc yi sıfırlıyorum bakalım düzelicek mi
Ekran kartı sürücünü kaldırıp kur:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/218772/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Top Bottom