Neler Yeni

BIOS güncellemesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
can Köksalan
arkadaşlar merhaba

elimde eski bir pc var ve anakartın şu an ki BIOS sürümünün üstüne 12 güncelleme gelmiş ve hiç biri yapılmamış eski bir anakart da olduğu için nasıl güncelleme yapılacağını bilmiyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

admknl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Adem Kanlı
arkadaşlar merhaba

elimde eski bir PC var ve anakartın şu an ki BIOS sürümünün üstüne 12 güncelleme gelmiş ve hiç biri yapılmamış eski bir anakart da olduğu için nasıl güncelleme yapılacağını bilmiyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
anakart marka modeli söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

admknl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Adem Kanlı
Biosa gir dostum advanced modu aç oradan tool sekmesine geldiğin zaman alt sekmelerde ez flash olması lazım ona girince sana internet yada usb üzerinden güncelleme soracak ne ile yapacaksan onu seçip devam edeceksin bazen 1 bazen 2 kere reset atabilir sana f1 ile biosa gir diyene kadar beklersin, eğer yazdıklarım karışık geldi ise video bulmaya çalışırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
Flash ile atacaksan arkadaki usb yuvasına takmayı unutma yoksa tam güncelleme sırasında hata verir pc açılmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
can Köksalan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biosa gir dostum advanced modu aç oradan tool sekmesine geldiğin zaman alt sekmelerde ez flash olması lazım ona girince sana internet yada usb üzerinden güncelleme soracak ne ile yapacaksan onu seçip devam edeceksin bazen 1 bazen 2 kere reset atabilir sana f1 ile biosa gir diyene kadar beklersin, eğer yazdıklarım karışık geldi ise video bulmaya çalışırım

dün BIOS a girmek için delete tuşuna bastım sürekli ama ekran açılmadı hiç pc açık konumda olmasına rağmen BIOS ekranı gelmedi bu neden olabilir

admknl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Adem Kanlı
windows açıldıktan sonra yeniden başlat deyip sürekli delete tuşuna basıp çekiniz normal açılımda kaçıyor olabilir fast boot açık ise. Yine dediğim gibi yeniden başlat yöntemiyle giremezseniz açıkcası bi yardımım olamaycak size hiç başıma gelmedi

Top Bottom