Neler Yeni

Yardım BIOS Guncelleme Sonrası Mavi Ekran ve SSD Görünmüyor

JrChes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atakan Henteş
Başlıkta belirttiğim üzere yaklaşık 2 3 saat önce laptopu kapatıp yatacakken güncelleme geldi. Ben de güncelleştir ve kapat seçeneğini seçerek kapatmak istedim. Ancak, sistem BIOS güncellemesi yaptıktan hemen sonra tekrar açılmaya çalışırken mavi ekran hatası verdi. Bunun üzerine İnternette daha önce açılmış birkaç konuya bakıp kendim çözmeye çalıştım ama beceremedim. CMD konsolu üzerinden diskin onarılması en yaygın tavsiye edilen çözümdü fakat konsola ne yazarsam yazayım(diskpart üzerinden list volumes yazsam da) disk görünmedi. Sonunda format atmaya karar verdim ama disk aynı şekilde burada da gözükmedi. Ancak, tuhaf bir şekilde BIOS'ta SSD gözüküyor.

Bir çözüm bulamadığım için buraya yazıyorum. Eke BIOS ekranının görüntüsünü koyuyorum, orada SSD hakkında model numarası dahil bilgiler bulunuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Laptop markası: ROG Strix G16 G614JZ-N3006

Ekler

• IMG-20230730-WA0000.jpg
    IMG-20230730-WA0000.jpg
    175.9 KB · Hit: 28

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,104
İsim
Semih Boran
Başlıkta belirttiğim üzere yaklaşık 2 3 saat önce laptopu kapatıp yatacakken güncelleme geldi. Ben de güncelleştir ve kapat seçeneğini seçerek kapatmak istedim. Ancak, sistem BIOS güncellemesi yaptıktan hemen sonra tekrar açılmaya çalışırken mavi ekran hatası verdi. Bunun üzerine İnternette daha önce açılmış birkaç konuya bakıp kendim çözmeye çalıştım ama beceremedim. CMD konsolu üzerinden diskin onarılması en yaygın tavsiye edilen çözümdü fakat konsola ne yazarsam yazayım(diskpart üzerinden list volumes yazsam da) disk görünmedi. Sonunda format atmaya karar verdim ama disk aynı şekilde burada da gözükmedi. Ancak, tuhaf bir şekilde BIOS'ta SSD gözüküyor.

Bir çözüm bulamadığım için buraya yazıyorum. Eke BIOS ekranının görüntüsünü koyuyorum, orada SSD hakkında model numarası dahil bilgiler bulunuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Laptop markası: ROG Strix G16 G614JZ-N3006
Intel VMD sürücüsü gerekiyor sanırsam kurulumda diskin görünmesi. İnternetten sürücüyü indirip usbye atıp kurabilirsiniz windows kurulumundan. İnşALLAH sorununuz çözülür.

JrChes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atakan Henteş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Intel VMD sürücüsü gerekiyor sanırsam kurulumda diskin görünmesi. İnternetten sürücüyü indirip usbye atıp kurabilirsiniz windows kurulumundan. İnşALLAH sorununuz çözülür.
Maalesef, websitesinden VMD indirdim ve inf dosyasiyla CMD'den kurdum ama işe yaramadı.

Edit: CMD üzerinden sürücüyü kurduktan sonra yüklü sürücülere baktım ve kurduğum sürücü gözüküyordu fakat kurulum için kullandığım USB belleği çıkardığımda kurulan sürücü CMD'de gözükmedi.

Son düzenleme:

Dırazgo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet
Benim laptopada senin serinin 4050 versiyonu bana da güncelleme geldi aynı sorunları yaşıyorum bizzat

Dırazgo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buna bak kardeşim inşallah çözülür ben çözdüm işine yarar belki

Top Bottom