Neler Yeni

Çözüldü✓ BIOS Guncellemesi yapmaya calisirken monitore sinyal gelmiyor

Ahmet09

80+ Bronze
BIOS guncellemek icin usb yi hazirladim. BIOS'a girdim. M-flash bolumune tikladiktan sonra emin misiniz dedi evet dedim. Pc kapandi acildi suanda klavye mouse de isik var ama monitore goruntu gelmiyor. PCyi yeniden baslatmali miyim?
ANAKART: MSI B660M BOMBER
PC'de zaten biosa girerken ilk basta yine monitore sinyal gelmedi ac kapa yaptimtan sonra gelmisti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emre Zengin

mertlua

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mert Güneş
BIOS guncellemek icin usb yi hazirladim. BIOS'a girdim. M-flash bolumune tikladiktan sonra emin misiniz dedi evet dedim. Pc kapandi acildi suanda klavye mouse de isik var ama monitore goruntu gelmiyor. PCyi yeniden baslatmali miyim?
PC'de zaten biosa girerken ilk basta yine monitore sinyal gelmedi ac kapa yaptimtan sonra gelmisti.

@Emre Zengin
bendede aynısı oldu 2 hafta önce bios güncellerken kapanıp açıldı sonra görüntü gelmedi kapatıp açtım düzeldi biosuda güncelledim ama çok riskli bir şey

Ahmet09

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bendede aynısı oldu 2 hafta önce bios güncellerken kapanıp açıldı sonra görüntü gelmedi kapatıp açtım düzeldi biosuda güncelledim ama çok riskli bir şey
Hocam konuya linkledigim obur konudaki sorunun aynisini yasiyorum buyuk ihtimalle de. O sorunun da neden gerceklestigini bulamamistim.

Ne zaman biosa girmek istesem anakartin gucunu kesip tekrar aciyorum oyle monitor geliyor. 😅

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin

@Emre Zengin
Eğer görüntü gelmediyse kapat aç yapabilirsin. İstersen BIOS'u bu dediğim yolla sıfırlayıp güncellemeyi tekrardan bir dene bakalım.
Öncelikle bilgisayarı kapat, PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştırıp BIOS'a girip M-Flash ile güncellemeyi dene bakalım.
Ekran görüntüsü 2024-01-12 151511.png

Ahmet09

80+ Bronze
Eğer görüntü gelmediyse kapat aç yapabilirsin. İstersen BIOS'u bu dediğim yolla sıfırlayıp güncellemeyi tekrardan bir dene bakalım.
Öncelikle bilgisayarı kapat, PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştırıp BIOS'a girip M-Flash ile güncellemeyi dene bakalım.
Alıntıyı görüntüle
Hocam benim pcde fotograftaki gibi ramleri cikartmak icin ekran kartini cikartmak gerekiyor. Ekran kartini tek basima cikartamam. Anca aksam babamla filan yapabilirim

Alıntıyı görüntüle
JBAT1 e tornavida degdirecegim degil mi. Tornavidanin ucunda miknatis var sorun olmaz herhalde.

Ekler

• 20240112_152456.jpg
    20240112_152456.jpg
    1.7 MB · Hit: 27
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Hocam benim pcde fotograftaki gibi ramleri cikartmak icin ekran kartini cikartmak gerekiyor. Ekran kartini tek basima cikartamam. Anca aksam babamla filan yapabilirim

JBAT1 e tornavida degdirecegim degil mi. Tornavidanin ucunda miknatis var sorun olmaz herhalde.
O zaman RAM takılıyken yap hocam. Bir sıkıntı olmaz tornavidan yana 5-10 saniye 2 pinli yere aynı anda değdirip tornavidayı geri çek hocam.

Ahmet09

80+ Bronze
O zaman RAM takılıyken yap hocam. Bir sıkıntı olmaz tornavidan yana 5-10 saniye 2 pinli yere aynı anda değdirip tornavidayı geri çek hocam.
Yaptim BIOS sifirlanmis. M Flash dedikten sonrs yine sinyal yok. Pc çalışıyor

Hocam

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Yaptim BIOS sifirlanmis. M Flash dedikten sonrs yine sinyal yok. Pc çalışıyor

Hocam
Görüntü kablosunu değiştirip dener misin? DP takılıysa HDMI tak HDMI takılıysa DP tak bakalım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin

Existentia

80+ Silver
Bios'a reset atmayı denediniz mi ?