Neler Yeni

Çözüldü✓ BIOS hiçbir şekilde SATA SSD yi görmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah Alvan
1 hafta önce İtopya' dan MENTOR-FOX hazır sistemini aldım ve sistem Asus tabanlı. Önceki laptop dan sıfırlayarak çıkardığım SATA SSD yi yeni pc ye taktım ama hiçbir şekilde BIOS ekranında göremiyorum. BIOS güncel. 2 kere resetledim, hem BIOS ekranından, hem de pili çıkarıp takarak. Yine de ssd yi göremiyorum. Sebebi nedir? SSD de sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Önceki laptop da çalışıyordu gayet.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin
1 hafta önce İtopya' dan MENTOR-FOX hazır sistemini aldım ve sistem Asus tabanlı. Önceki laptop dan sıfırlayarak çıkardığım SATA SSD yi yeni pc ye taktım ama hiçbir şekilde BIOS ekranında göremiyorum. BIOS güncel. 2 kere resetledim, hem BIOS ekranından, hem de pili çıkarıp takarak. Yine de ssd yi göremiyorum. Sebebi nedir? SSD de sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Önceki laptop da çalışıyordu gayet.
SSD'ye Sata Power kablosunu da bağladın dimi hocam?

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Yusuf Emre Şahin
Tpm açar mısın biosdan

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Abdullah Alvan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD'ye Sata Power kablosunu da bağladın dimi hocam?
Hocam benim eşekliğimmiş konuyu kapamayı unutmuşum. Evet PSU'dan gelen kabloyu takmamışım. Ben sata kablosunu taktığımda görecek diye düşünüyordum :D. Ama m2 ssd aldım artık onu kullanıyorum. Sata olanını önceki kullandığım laptop a geri taktım, ondan almıştım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin
Hocam benim eşekliğimmiş konuyu kapamayı unutmuşum. Evet PSU'dan gelen kabloyu takmamışım. Ben sata kablosunu taktığımda görecek diye düşünüyordum :D. Ama m2 ssd aldım artık onu kullanıyorum. Sata olanını önceki kullandığım laptop a geri taktım, ondan almıştım.
M2 alman iyi olmuş hocam. Eğer depolama gene yetmezse 4 tane SATA portun var. Onlardan yükseltmeye devam edebilirsin. Hayırlı olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,859
Üyeler
157,152
Son üye
pərviz
Top Bottom